اخبار سیاسی

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد ماه اطلاع داد.

5 مهر 1399

منازعات درباره دریای چین جنوبی؛ آغاز جنگ سوم؟

اگرچه اختلافات در منطقه دریای چین سابقه طولانی دارد اما در سالهای اخیر این اختلافات به حد خطرناکی تشدید شده است.

3 مهر 1399

خبرنگاران اتحاد نظامی استرالیا و آمریکا برای مقابله با چین

تهران- خبرنگاران- وزرای خارجه و دفاع آمریکا و استرالیا روز سه شنبه اعلام کردند که آن ها در حال گسترش همکاری های نظامی در میان تنش های زیاد با چین هستند و تشکیل یک جبهه مشترک میان متحدان را وعده دادند.

1 مهر 1399

100 روز تا انتخابات آمریکا ، 5 هزار کشته کرونا در 5 روز ، آخرین نظرسنجی: ترامپ 40، بایدن 55

بیش از هزار نفر از شهروندان آمریکایی برای پنجمین روز پیاپی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند تا آمار قربانیان کووید-19 در ایالات به عدد 150 هزار نزدیک گردد.

31 شهریور 1399

سلاطین قیر باز می گردنند؟

کلیات طرح قیر رایگان اواخر هفته گذشته ازسوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی یازدهم به تصویب رسید؛ طرحی که طبق آن قرار است دو میلیون تن قیر رایگان برای انجام پروژه های راه روستایی و سایر مصارف شهرها و روستاها در اختیار پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی و شهرداری...

28 شهریور 1399

شورای گفت وگو به جایگاه قابل قبولی در میان تصمیم سازان رسیده است

عضو شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر اینکه تشکیل این شورا با مصوبه مجلس بوده و بر همین اساس این شورا از پایگاه قانونی حائز اهمیتی برخوردار است، می گوید: به لحاظ ماهیت قرار بود تا گفتمانی بین بخش خصوصی و دولت و حتی فراتر از دولت در سطج نمایندگان...

25 شهریور 1399

داماد نعمت زاده متواری شد

اشرف ریاحی، داماد نعمت زاده وزیر صنعت دولت یازدهم و از متهمان فساد 6.6 میلیارد یورویی پتروشیمی، متواری شده است.

24 شهریور 1399

فضاپیمای امارات راهی مریخ شد

امارات توانست کاوشگر مریخی موسوم به هوپ(امید) را با موفقیت به فضا پرتاب کند.

22 شهریور 1399

توئیت ظریف در سالروز نسل کشی سربرنیتسا

وزیر امور خارجه کشورمان توئیتی را به مناسبت سالروز نسل کشی سربرنیتسا منتشر کرد.

19 شهریور 1399

نگاه دولتمردان به بورس چگونه است؟ ، کدام وزیر حامی بورس نیست؟

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای امسال که بازار سهام مورد استقبال شدید مردم قرار گرفته و شاخص بورس تهران رکوردهای جدیدی را به طور پیاپی به ثبت رسانده، اظهار نظرهای مختلفی از سوی بسیاری از دولتمردان مطرح شده که یا در حمایت از بورس و یا در جهت انتقاد از آن...

18 شهریور 1399

اعتراض زنان علیه وزیر کشور جدید فرانسه (

امانوئل مکرون در روزهای گذشته حمایت خود از وزیر کشورش را گفت و اضافه کرد که تحقیقات علیه دارمانین مانع از انتصاب وی به سمت وزارت نخواهد شد.

14 شهریور 1399

روزنامه انگلیسی مدعی انتخاب رهبر برای لیبی شد

ایسنا نوشت: روزنامه تایمز انگلیس نوشت: مجموعه ای از توطئه ها در جریان هستند تا سیف الاسلام قذافی پسر دیکتاتور مخلوع این کشور به رهبری لیبی برسد؛ توطئه هایی که از سوی مسکو راهنمایی می شوند.

13 شهریور 1399

تسلیم استوارنامه سفیر ایران به پادشاه نروژ

علیرضا یوسفی سفیر جدید ایران در اسلو استوارنامه خود را تسلیم پادشاه نروژ کرد.

12 شهریور 1399

ترکیه توافق جدید نظامی امضا کرد

ایرنا نوشت: رسانه های وابسته به عربستان سعودی در گزارشی که تا به امروز از سوی هیچ یکی از طرفین تایید نشده است، ادعا کردند که وزیر دفاع و رییس ستاد کل ارتش ترکیه با دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس یک توافقنامه نظامی جدید با ابعادی وسیع به امضا رساندند...

12 شهریور 1399

انتخاب مکرون با هدف انتخابات 2022

در پی ناکامی حزب امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در دور دوم انتخابات محلی و پس از استعفای ادوارد فیلیپ، نخست وزیر محبوب فرانسه؛ مکرون یک چهره کمتر شناخته شده به نام ژان کاستکس را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب کرد؛ انتخابی که به عقیده بسیاری از ناظران...

11 شهریور 1399

کریمی: تاجگردون نماد یک شبکه فساد گسترده در کشور است ، ارتباط متهم بانک سرمایه با منتخب مردم گچساران

نماینده مردم اراک گفت: تاجگردون نماد و سمبل یک شبکه فساد گسترده در کشور است که نمونه عینی آن در مجلس است. این فرد برای تمام اقوام و افراد خود شغل هایی درست کرده است که از طریق آنها اقدامات فسادگونه ای را انجام می دهد.

9 شهریور 1399

احتمال تغییر زمانِ واگذاری سرخابی ها، مالکیت به وزارت باز نمی شود

به گزارش خبرنگاران، خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس یک داستان تکراری و همیشگی در خصوص این دو باشگاه است که شروع آن به سال ها پیش باز می شود اما با وجود پیگیری در دولت های مختلف هنوز به نتیجه نرسیده است.

7 شهریور 1399

مشاور امنیت ملی انگلیس از سمت خود استعفا داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در پی عزم بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای تجدید ساختار کابینه این کشور و تمرکز بر موضوعات پسابرگزیت رسانه های انگلیس در ساعات ابتدایی روز یکشنبه گزارش دادند که یک مقام بلندپایه این کشور قرار است به زودی از سمت...

2 شهریور 1399

خبرنگاران روسیه دو دیپلمات چک را اخراج می کند

مسکو - خبرنگاران - وزارت امور خارجه روسیه گفت که در پاسخ به اقدام غیردوستانه کشور جمهوری چک در اخراج دو دیپلمات روس، دو دیپلمات این کشور را اخراج می کند.

27 مرداد 1399

القاعده کشته شدن سرکرده خود در سرزمین مغرب اسلامی را تایید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، گروه تروریستی القاعده کشته شدن عبدالمالک دروکدال سرکرده خود در سرزمین های مغرب اسلامی را تایید کرد.

26 مرداد 1399
تعداد: (292)