علم و تکنولوژی

Huawei Atlas 900 AI؛ هوش مصنوعی با توان محاسباتی بی مانند در خدمت بشر

Huawei Atlas 900 AI پلتفرمی است که بر پایه استفاده از هوش مصنوعی و قدرت محاسباتی فوق العاده اش، دستاوردهای مهمی را برای جهانیان به همراه خواهد داشت.

19 مرداد 1399

وزارت علوم بازگشت دانشمند ایرانی در بند آمریکا را تبریک گفت

وزارت علوم در پیامی بازگشت سیروس عسگری دانشمند ایرانی که در بند آمریکا بود، تبریک گفت.

17 مرداد 1399

چیپ U1 اپل می تواند آیفون را برای همیشه تغییر دهد

در تابستان گذشته چیپ U1 اپل همراه با گوشی های سری آیفون 11 معرفی شد. این تراشه چندان موردتوجه رسانه ها قرار نگرفت که شاید دلیل چنین موضوعی، تنها استفاده از آن در سیستم اشتراک فایل اپل یعنی ایردراپ باشد.

16 مرداد 1399

آشنایی با مکان های دیدنی و گردشگری استونی

این کشور علاوه بر اینکه برای مسافران یک منطقه توریستی مقرون به صرفه است، دارای شهرهای باستانی، سواحل زیبا و چشم نواز و تاریخ جذابی است.

15 مرداد 1399

راه اندازی برج فناوری جدید در دانشگاه امیرکبیر

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه پروژه برج فناوری شماره چهار این دانشگاه در حال آنالیز است، گفت: برای تامین فضای فیزیکی این برج مذاکراتی انجام شده است.

13 مرداد 1399

خبرنگاران خبرهای کوتاه پنجشنبه گلستان

گرگان - خبرنگاران - شروع ساخت 500 واحد مسکن محرومان در گنبدکاووس، کشف پنج کیلوگرم مرفین در بندرترکمن و دستگیری 20 دزد سابقه دار در گنبد از مهمترین اخبار روز پنجشنبه گلستان است.

5 مرداد 1399

دانشگاه ها برای ارزش گذاری فعالیت های اعضای هیئت علمی تدابیری اتخاذ نمایند

قائم مقام وزیر علوم گفت: دانشگاه ها با توجه به ماده 5 آیین نامه ارتقای اساتید وزارت علوم، برای ارزش گذاری فعالیت های اعضای هیئت علمی تدابیری اتخاذ نمایند.

4 مرداد 1399

فراخوان صاحبان طرح های فناورانه نانویی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، براساس چهارمین فراخوان دوره هشتم برنامه نانومچ، صاحبان طرح های نانویی که نمونه اولیه از محصول خود را فراوری نموده اند می توانند از یک تا بیستم خرداد برای ثبت طرح های خود اقدام نمایند.

2 مرداد 1399

افزایش 60درصدی بستری مبتلایان به کرونا در خوزستان

استاندار خوزستان با بیان اینکه اگر چه موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا افزایش قابل ملاحظه ای داشته اما نسبت به موارد سرپایی، میزان بسیار کمتری دارد، گفت: موارد بستری کروناویروس در خوزستان 60 درصد افزایش یافته در حالی که تعداد موارد سرپایی حدود سه برابر...

20 تیر 1399

تغییر نحوه فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران از 15 اردیبهشت

دانشگاه تهران نحوه فعالیت آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی دانشگاه از 15 اردیبهشت 1399 را اظهار داشت.

14 تیر 1399

جزئیات فیش حقوقی کارکنان در سال 99

آن چه در خصوص شرایط حقوق کارکنان در امسال رخ داد اعمال افزایش متوسط 15 درصدی نسبت به سال گذشته بود که در نتیجه آن دیگر هیچ یک از کارمندان رقمی کمتر از دو میلیون و 800 تومان دریافتی نخواهند نداشت، در عین حال که متوسط دریافتی شاغلین به پنج میلیون و 400 هزار تومان...

12 تیر 1399

اقدامات مهم سازمان امور دانشجویان در حوزه فناوری اطلاعات

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان اهم اقدامات این دفتر در سال 98 را گفت.

11 تیر 1399

فراخوان تائید صلاحیت شرکت ها و موسسات ارزشگذار منتشر شد

به گزارش خبرنگاران ، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به موسسات و شرکت های فعال در زمینه ارزشگذاری مجوز اعطاء می کند. شرکت ها و موسسات متقاضی می توانند برای دریافت مجوز، درخواست خود را از طریق سامانه ارزشگذاری دارایی های نامشهود ثبت کنند.

10 تیر 1399

راهکار استفاده از اسکناس در روزهای کرونایی

محققان می گویند با توجه به قطعی بودن آلودگی اسکناس ها به طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها به نظر می رسد عدم تماس با پول روشی بسیار ساده تر و منطقی تر از ضدعفونی کردن آن است.

4 تیر 1399

نمک زدایی از آب شور با یون زدایی خازنی توسط محققان کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محمد مهدی کاظم زاده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی گرایش جداسازی و مجری پروژه بهبود جذب سطحی کامپوزیت کربنی برای استفاده در نمک زدایی آب گفت: ما توانستیم این روش را یک گام فراتر از روش آزمایشگاهی...

3 تیر 1399

کوچ رویدادها از سالن های کنفرانس به فضای مجازی، اینوتکس پیچ آنلاین ساری به صورت مجازی برگزار گردید

رویداد اینوتکس پیچ ساری برای پرهیز از ریسک شیوع بیماری کرونا، ترجیح داد تا متقاضیان از مزایای برگزاری آنلاین این رخداد بهره مند گردد.

26 خرداد 1399

معرفی کامل هتل های سرعین

معرفی کامل هتل های سرعینسرعین یکی از مناطق توریستی ایران در شمال کشور است که طرفداران زیادی به دلیل چشمه های آب گرم خود دارد. چشمه های آب گرم سرعین شهرت جهانی دارند و سالانه هزاران بازدید کننده داخلی و خارجی را به برای استراحت یا درمان یه سمت خود می کشانند....

24 خرداد 1399

کوچ سرفینگ؛ سفر پول نمی خواهد

تا چند سال پیش فکر کردن به اینکه می گردد سفر رفت بدون اینکه پول زیادی خرج کرد شوخی ای بیش نبود، اما کوچ سرفینگ couchsurfing که آمد مشکل خیلی ها و به خصوص آنهایی که مدام در حال سفر بودند برای سفر ارزان حل شد و رفتن به کشورهای گران قیمت دیگر تنها یک آرزو نبود، چراکه...

19 خرداد 1399

آشنایی با نحوه آموزش مجازی در دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی از روز 30 فروردین ماه آموزش های مجازی خود را شروع می نماید.

18 خرداد 1399

گراوینا: باید فصل سری A را از سربگیریم و آن را به پایان ببریم

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا تأکید کرد فصل جاری سری A با وجود ویروس کرونا باید از سرگرفته شود.

16 خرداد 1399
تعداد: (180)