علم و تکنولوژی

مساله تقابل تئوریک روحانیون و جریان چپ در ایران معاصر

روحانیت و اندیشه های چپ در ایران معاصر نوشته محمد صدرا توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ دوم رسید. بهای چاپ دوم این کتاب از چاپ نخست آن کمتر است.

28 بهمن 1398

افزایش فرصت های صادراتی ایران در اندونزی

فرصت های صادراتی محصولات ایرانی به کشور اندونزی در حوزه های فناوری اطلاعات، محصولات پلیمری، ماشین آلات و تجهیزات پزشکی و الکترونیک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزایش می یابد.

22 بهمن 1398

چطور آغاز به نوشتن سفرنامه خودکنیم؟

نگارش سفر مختص به هر کسی نیست؛ اما برای کسانی که دوست دارند مکان های جدید را تجربه نمایند و تجربیات خود را مکتوب نمایند و نگه دارند، سرگرمی جالب و ارزنده ای است. این مقاله برای آغاز نوشتن سفرنامه نکاتی را به شما پیشنهاد می دهد.

20 بهمن 1398

جاذبه های گردشگری دنیا که در معرض نابودی هستند

در حال حاضر به دلیل پیشرفت فناوری، سفر به مکان های مختلف راحت تر و آسان تر از گذشته شده و نتیجه این سفرها، آشنایی با فرهنگ ها و مشاهده چشم اندازهای طبیعی و یا مصنوعی است؛ البته سفر به مکان های مختلف، مزایای مالی بسیاری برای آن منطقه دارد، ولی افزایش تعداد...

20 بهمن 1398

محمد بن نایف پس از مدتها آفتابی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، منابع سعودی از آفتابی شدن محمد بن نایف بن عبدالعزیز ولیعهد سابق سعودی پس از مدتها خبر دادند.

19 بهمن 1398

قدیمی ترین تماشاخانه کالبد شکافی دنیا کجاست؟

قدیمی ترین تماشاخانه کالبدشکافی دنیا در کشور ایتالیا واقع شده است. فضای این ساختمان به گونه ای خاص طراحی شده تا همه دانشجویان دید کاملی از میز تشریح داشته باشند.

16 بهمن 1398

چرخ اقتصاد بالاخره چرخید اما برای اروپا!

سفر رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه، سفری پربرکت بود و با دستانی پر از سوغات فرنگ به کشور بازگشت! این جمله با ادبیاتی متفاوت، ترجیع بند همه روزنامه های اصلاح طلب بود.

14 بهمن 1398

فیلتر کردن میکروپلاستیک ها از آب به روش نوین

پژوهشگران ژاپنی اخیرا روشی نوین برای فیلتر کردن میکروپلاستیک ها از آب ارائه داده اند.

6 بهمن 1398

اهمیت لباس پرستار در کاهش اضطراب بچه ها بستری

افتادن گذر بچه ها به بیمارستان و احتیاج به بستری شدن آن ها به دلیل بیماری ، یکی از ناراحت نماینده ترین موضوعاتی است که خانواده ها، پرسنل بیمارستانی و از همه مهم تر، خود بچه ها تجربه می نمایند.

5 بهمن 1398

ماهواره سازمان فضایی اروپا پس از تاخیر به فضا رفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای اف پی، روز گذشته ماهواره سیاره یاب CHEOPS متعلق به سازمان فضایی اروپا پس از تاخیری یک روزه به فضا پرتاب شد.

2 بهمن 1398

بیست و ششمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران در دانشگاه خوارزمی برگزار می گردد

بیست و ششمین کنفرانس اپتیک و فوتونیک ایران و دوازدهمین کنفرانس مهندسی و فناوری فوتونیک ایران 15 و 16 بهمن ماه در دانشگاه خوارزمی برگزار می گردد.

1 بهمن 1398

عرضه محصولات و خدمات ایرانی در اندونزی شتاب می گیرد

فرصت های صادراتی محصولات ایرانی به کشور اندونزی در حوزه های فناوری اطلاعات، محصولات پلیمری، ماشین آلات و تجهیزات پزشکی و الکترونیک با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزایش می یابد.

28 دی 1398

هرآنچه از سیستم عامل iOS 14 انتظار داریم

مجله دیجی کالا - یوسف اسفندیاری: در کمتر از 2 ماه پس از عرضه iOS 13، این شرکت دو آپدیت بزرگ برای این سیستم عامل عرضه نموده و در این بین مشغول آماده سازی آپدیت سوم هم هستند.

27 دی 1398

برگزاری هشتمین سمینار کشوری مشاوره ژنتیک و نقش آن در پیشگیری از معلولیت ها

هشتمین سمینار کشوری مشاوره ژنتیک و نقش آن در پیشگیری از معلولیت ها 13 و 14 آذر ماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا برگزار می گردد.

25 دی 1398

مقدار بار مجاز داخل کابین هواپیما چقدر است؟

وب سایت ایوار - طناز قربانی: آگاهی از میزان بار مجاز داخل کابین هواپیما به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در حین پرواز یا بعد از رسیدن به مقصد بسیار لازم است.

24 دی 1398

کشمیری ها باز هم ضمن شکستن حکومت نظامی علیه هند تظاهرات کردند

در حالی که 17 هفته از شروع حکومت نظامی و حبس خانگی مردم کشمیر توسط هند می گذرد، مسلمانان این منطقه در ده ها شهر تظاهرات برگزار کردند.

22 دی 1398

علوم انسانی را در زندگی روزمره مردم، بروز دهیم

به گزارش خبرنگاران، مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی صبح روز یکشنبه سوم آذرماه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار گشت.

20 دی 1398

آمریکا 22 شرکت مرتبط با ایران و سوریه را در فهرست سیاه خود قرار داد

وزارت بازرگانی آمریکا تعدادی شرکت و فرد را به دلیل همکاری با سوریه و ایران در فهرست سیاه قرار داد.

17 دی 1398

از هر گامی برای حل اختلافات در منطقه استقبال می کنیم، نگاه ایران به روابط با چین راهبردی است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در ملاقات با سفیر چین، تاکید نمود نگاه ایران به روابط با پکن، راهبردی و همه جانبه است.

14 دی 1398

پیشنهاد تبدیل آذربایجان شرقی به هاب منطقه ای تجارت صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت بالای صنایع دستی در استان آذربایجان شرقی، پیشنهاد تبدیل این استان را به هاب منطقه ای تجارت صنایع دستی عنوان نمود.

5 دی 1398
تعداد: (114)