ایرانی ها بدون ویزا به کدام کشورها می توانند سفر کنند؟

به گزارش بانوی ایران، سفر بدون ویزا به کدام کشورها برای ایرانی ها امکان پذیر است!

یکی از اصلی ترین نیازهایی که افراد برای سفرهای خارجی خود دارند، دریافت ویزای آن کشور مقصد است. منظور از ویزا هم همانطور که می دانید پذیرفتن قوانین و مقررات کشوری است که می خواهیم به آن سفر کنیم، از همین رو تمامی کشورها برای ورود خارجی ها به مرزهایشان قوانین و مقرراتی را تنظیم کرده اند که افراد برای سفر ملزم به پذیرش آن ها و اخذ ویزا هستند، اما در این بین کشورهایی هستند که برای سفر به آن ها نیازی به دریافت ویزا نیست، به عبارتی می توانید سفر بدون ویزا را به آن مقصد داشته باشید. ما هم در این مطلب از مجله گردشگری خبرنگاران قصد داریم تا درباره کشورهایی که می شود سفر بدون ویزا را به آن ها تجربه را نام ببریم؛ در ادامه همراه با ما باشید.

ایرانی ها بدون ویزا به کدام کشورها می توانند سفر کنند؟

همانطور که گفتیم برای سفر به کشورهای خارجی می بایست که ویزای آن کشور را داشته باشید، منظور از اخذ ویزا پذیرش قوانین مربوط به آن کشور است. برای کشور ایران مقاصدی وجود دارد که سفر بدون ویزا را برای مسافران فراهم می آورد به همین ترتیب ایرانی ها بدون ویزا می توانند به کشورهایی که در ادامه در لیست نام آن ها برده می شود، با در دست داشتن پاسپورت خود بروند سفر خود را آغاز کنند.

همانطور که می دانید کشورهای زیادی هستند که برای سفر و ورود به خاک آن ها لازم است باید مراحل قانونی ویژه ای را بگذرانید و مدت ها در انتظار دریافت ویزا بمانید و حتی گاهی احتمال دارد سفارت کشورها به هر دلیلی اعم از نداشتن توانایی مالی، حساسیت های سیاسی یا حتی بدون هیچ دلیل منطقی، به شما ویزا ندهد، بنابراین با توجه به شرایطی که اشاره کردیم سفر بدون دریافت ویزا، راحت تر و کم دغدغه تر است، زیرا در آن صورت شما می توانید بدون طی کردن مراحل دریافت ویزا و تنها با داشتن گذرنامه به کشورهای دیگر مسافرت کنید.

در حال حاضر به بیش از 40 کشور از قاره های گوناگون می توان سفر بدون ویزا داشت که در ادامه به اختصار به این کشورها اشاره خواهیم کرد.

کشورهای معاف از ویزا برای ایرانی ها

کشورهایی که شهروندان ایرانی برای سفر به آن ها با هدف گردشگری و توریستی نیاز به ویزا ندارند.

کشورهای ملزم به اخذ ویزای الکترونیک

تعدادی از کشورها وجود دارند که به منظور تسهیل سفر گردشگران ایرانی مراحل درخواست و صدور ویزا را به صورت آنلاین انجام می دهند.

کشورهایی که در فرودگاه ویزا می دهند!

ویزاهای فرودگاهی عموما به آنچه که در لحظه ورود به فرودگاه دریافت می کنید معروف است. از همین رو شما نیازی به صرف وقت و نوبت سفارت و … ندارد و تنها در زمان ورود به کشور مقصد مبلغی پرداخت می شود و برچسب ویزا بنابر کشوری که می خواهید به آن سفر کنید زده می شود. لازم به ذکر است که بگوییم برخی از کشورها مدارک خاصی را نیاز دارند که باید همراهتان داشته باشید.

کشورهایی نظیر جزایر کوک، نیووی، پالائو، ساموآ، تووالو و ایالات فدرال میکرونزی که در قاره اقیانوسیه قرار دارند، در برخی موارد از کشورهایی که در قاره آسیا هستند هزینه بیشتری سفر به آن ها بر مسافر تحمیل می کند چرا که و پروازهای مستقیمی هم به این کشورها وجود ندارد. بنابراین شاید بتوانیم بگوییم که برای ایرانی های دوست دار مسافرت، لغو ویزا با این کشورها، فرق چندانی با دریافت ویزا ندارد.

منبع: الی گشت
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2032

به "ایرانی ها بدون ویزا به کدام کشورها می توانند سفر کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها بدون ویزا به کدام کشورها می توانند سفر کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید