فرهنگ و هنر

حیرت دانشمندان از کشف اختاپوسی عجیب در عمق اقیانوس

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، این اختاپوس که توسط اقیانوس نورد ناتیلوس شناسایی شده مانند یک چترنجات در حال باز شدن حرکت می کند و زمانی که بازوهای آن به طور کامل باز می شود شکل یک بالن را به خود می گیرد.

23 مهر 1398

ماموریت بایدن در پکن

خبرنگاران: بایدن با حضور در پکن کوشش دارد تا ضمن اعلام حمایت از ژاپن چنان وانمود کند که حساسیت های چین بی دلیل است و این کشور باید در راستا تعاملی با آمریکا و توکیو قرار گیرد.

22 مهر 1398

معاون گردشگری از بزرگترین مجتمع گردشگری و اقامتی سیلوانا بازدید کرد

معاون گردشگری از بزرگترین مجتمع گردشگری، تفریحی، اقامتی و ورزشی سیلوانا در آذربایجان غربی بازدید کرد.

17 مهر 1398

استقبال فوق العاده از روزی روزگاری در هالیوود

جدیدترین ساخته کوئنتین تارانتینو روزی روزگاری در هالیوود با بازی ستاره های هالیوودی در اولین روزهای اکران با استقبال بسیار خوبی روبه رو شده است.

17 مهر 1398

مشهد کجا غذا بخوریم؟ رستوران های قدیمی و قیمت مناسب مشهد

به مشهد، حج فقرا می گویند بنابراین برای دسته ای از زائران این شهر، هزینه های سفر از جمله خورد و خوراک اهمیت دارد.

17 مهر 1398

برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه تاپ ریزا 2019 تشریح شد

برنامه های غرفه ایران در چهل و یکمین نمایشگاه گردشگری بین المللی تاپ ریزا در نشستی به میزبانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران تشریح و جانمایی شرکت کنندگان انجام شد.

16 مهر 1398

ظهر علی الطلوع و روضه الشهدا

مجموعه شعر ظهر علی الطلوع از امیر اکبرزاده و کتاب روضه پژوهشی بر روضه الشهدا نوشته محمد حقی منتشر شده اند.

14 مهر 1398

ممنوعیت هر نوع تملک و تخریب در جهت گذر آقانورالله نجفی

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، تاکید کرد: باید دخالت های کالبدی سنگین در بافت تاریخی اصفهان رفع شود، هچنین هرگونه تملک و تخریب املاک و ابنیه در جهت گذر موسوم به آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی ممنوع است.

14 مهر 1398

اختصاص اعتبار برای شناسایی آثار تاریخی شهرستان ایوان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از انجام عملیات بررسی و شناسایی ثبت آثار تاریخی شهرستان ایوان خبر داد.

13 مهر 1398

طرح سامان دهی سفره خانه های سنتی بدون مجوز در اهواز شروع شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهواز گفت: براساس تأکید مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان و حمایت و همکاری معاونت گردشگری این ادارهکل، پایش و سامان دهی سفرهخانههای سنتی سطح شهرستان اهواز از هفته آینده شروع میشود.

10 مهر 1398

جنجال های خانم بازیگر مشهور و ملکه زیبایی، تصاویر

دولت پاکستان خواهان برکناری پریانکا چوپرا، بازیگر هندی، از سمت خود به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف شد و گفت که او با حمایت از جنگ و دولت هند در اوج تنش های شدید در منطقه مورد مناقشه در کشمیر، این وضعیت را مورد تمسخر قرار داده است.

10 مهر 1398

دریافت حدود 1500 اثر در جشنواره هرمزگان من

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان از دریافت حدود 1500 اثر در جشنواره فیلم و عکس هرمزگان من اطلاع داد.

8 مهر 1398

این کتابخانه عجیب در دو کشور مختلف قرار گرفته است!

کتابخانه ای در دو کشور مختلف!کتابخانه هاسکل (Haskell) دو آدرس مختلف دارد! عده ای می گویند این کتابخانه در کشور کاناداست و عده ای هم آن را متعلق به آمریکا می دانند اما در کمال تعجب هر دو گروه درست می گویند! حتما می پرسید مگر می گردد یک کتابخانه در آن واحد در دو...

8 مهر 1398

سرکوب؛ فیلمی به ظاهر زنانه

برای من صحبت کردن از مردمانی که برای این سرزمین رنج کشیدند و مادرانی که فقدان را تجربه کردند یا مادرانی که از نزاع های سیاسی آسیب دیدند، مهم است. مادرانی که در طول جنگ فرزندانشان را از دست دادند.

8 مهر 1398

عاملی: نشر قدیم با ایجاد نشر دیجیتال، به طور کامل از بین نخواهد رفت

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همه فن آوری های بزرگ نیازمند ملاحظات پیوست نگارانه فرهنگی و اجتماعی هستند، گفت: با ایجاد نشر دیجیتال، نشر قدیم به طور کامل از بین نخواهد رفت.

7 مهر 1398

از ستاره های درخشان دهه 80 هالیوود چه خبر؟

خبرنگاران: اگر شما هم به سینمای هالیوود علاقه داشته باشید، حتما ستاره های دهه 80 میلادی را می شناسید، ستاره هایی، چون الیزابت شو یا بروک شیلدز که در آن دوران در اوج شهرت خود به سر می بردند. اما آیا می دانید که آن ها در حال حاضر به چه کار هایی مشغول اند؟ بسیاری...

7 مهر 1398

پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) در برج میلاد به اهتزار در می آید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: هم زمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) در جشن شب فرهنگی خراسان رضوی پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در برج میلاد به اهتزار در می آید.

7 مهر 1398

وقتی سرمایه گذاران گردشگری دلسرد می شوند

فتانه احدی- البرز- خبرنگار:البرز از طبیعت زیبا و جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی و ورزشی برخوردار است و برای تقویت این توانمندی از سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری استقبال می نماید. 2 سد بزرگ طالقان و امیرکبیر و بزرگ ترین مرکز اسکی کشور در البرز واقع...

6 مهر 1398

بهره برداری از 4 طرح گردشگری و صنایع دستی در ماکو به مناسبت هفته دولت

چهار طرح سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی به مناسبت هفته دولت در شهرستان ماکو به بهره برداری رسید.

4 مهر 1398

10 مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در روسیه

دیدنی های روسیهکشور روسیه یا همان شوروی سابق به دلیل گستردگی بالایی که دارد، پر از طبیعتی وحشی و بکر است. در میان طبیعت بی نظیر روسیه می توان کوه های فوق العاده، سواحل، صحراها، روستاهای دور افتاده و دست نخورده که مردمش هنوز به شیوه های گذشتگان خود زندگی...

3 مهر 1398
تعداد: (66)