مفتح : افزایش حقوق ها از اول مهرماه اعمال می گردد

به گزارش بانوی ایران، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طبق مصوبه کمیسیون آموزش یک میلیون تومان به حقوق شاغلان و 900 هزار تومان برای بازنشستگان اضافه می گردد.

مفتح : افزایش حقوق ها از اول مهرماه اعمال می گردد

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در شرح گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: دولت با توجه به شرایط مالی کشور و افزایش قیمت ها لایحه ای را تقدیم مجلس کرد که تا حدودی افزایش قیمت ها جبران گردد و به موجب آن حقوق کارمندان افزایش یابد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی چندی پیش افزایش حقوق داشتند، اما این موضوع شامل بازنشستگان کشوری و لشکری نشد همه این شرایط باعث شد که دولت لایحه ای را تقدیم مجلس شورای اسلامی نماید، این لایحه برای آنالیز به کمیسیون برنامه ارجاع شد و امروز کلیات این لایحه در مجلس به تصویب رسید و قرار شده مجددا جزییات آن در کمیسیون مورد آنالیز قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی شرح داد: طبق مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه قرار شده 3000 امتیاز برای کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه گردد و معادل ریالی آن امتیاز به کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت گردد پس متناسب با آن حقوق کارمندان شاغل دولت افزایش پیدا می نماید. بعلاوه 210 امتیاز برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها اضافه می گردد.

مفتح در ادامه گفت: در خصوص حقوق بازنشستگان قرار شده که حقوق آن ها 900 هزار تومان زیاد گردد براین اساس یک میلیون حقوق کارکنان شاغل دولت و 900 هزار تومان حقوق بازنشستگان اضافه می گردد که معادل هم است، چون کارکنان مالیات می دهند و بازنشستگان مالیات پرداخت نمی نمایند. بعلاوه برای کارمندان دولت مبالغی تحت عنوان یاری هزینه اولاد و عائله مندی هم در نظر گرفته شده است.

وی افزود که در این گزارش پیش بینی شده که مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی 30 درصد رشد داشته باشد برای جانبازان 25 درصد و بالاتر معادل پنج میلیون و 600 هزار تومان یاری معیشتی پیش بینی شده است یاری معیشتی برای جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان معسر 4.5 میلیون تومان پیش بینی شده است، این نشان می دهد که ما سعی نموده ایم که همه جامعه را در این لایحه در نظر بگیریم.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتها با بیان این که این لایحه اصلاحیه ای به بودجه سال 1401 است، گفت: پیش بینی این است که بعد از تصویب این لایحه اجرای آن از اول مهرماه در نظر گرفته گردد و این موضوع برای بودجه سال بعد هم استمرار داشته باشد.

خبرنگاران سیاسی مجلس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2196

به "مفتح : افزایش حقوق ها از اول مهرماه اعمال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفتح : افزایش حقوق ها از اول مهرماه اعمال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید