اخبار اقتصادی

کمک کرونا و اینترنت اشیا به کنترل ترافیک

شهر: ترافیک روزانه، یادگاری از اشتباهات برنامه ریزی قرن بیستم است که شهرها قدرت کنار گذاشتن آن را دارند، تغییر سریع جامعه در روبروه با COVID-19 ظرفیت تغییر در روبرو با این معضل را یادآوری می کند.

14 آذر 1399

خبرنگاران توزیع الکترونیکی گاز مایع گامی در کاهش دغدغه سیستان و بلوچستانی ها

زاهدان- خبرنگاران- طرح الکترونیکی کردن گازمایع در سیستان و بلوچستان اقدامی موثر در راستای ساماندهی و شناسایی جامعه هدف و مصرف کنندگان واقعی در حال اجراست.

12 آذر 1399

برنامه چین برای تبدیل ارتش به یک نیروی نظامی مدرن پیشتاز تا سال 2027

پکن به اعلام هدفی جدید شامل تبدیل کردن ارتش آزادیبخش خلق چین به یک نیروی نظامی مدرن تمام عیار تا سال 2027 پرداخته است؛ تصمیمی که در جریان مجمع اخیر کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور اتخاذ شده است.

12 آذر 1399

سفر نخست وزیر مصر به عراق

مصطفی مدبولی نخست وزیر مصر در اولین سفر خود از زمان تشکیل دولت مصطفی الکاظمی در عراق ، وارد بغداد شد.

11 آذر 1399

خبرنگاران ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند 11 میلیارد تومان هزینه دارد

تبریز - خبرنگاران - فرماندار اسکو با اشاره به هزینه 11 میلیارد تومانی ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند گفت: عملیات ایمن سازی این طرح زیرساختی مهم در حال انجام است و پس از اتمام زیر بار ترافیک می رود.

9 آذر 1399

حمله مجدد نیروی هوایی آمریکا علیه طالبان

درحالیکه طالبان آمریکا را به سرپیچی از توافقنامه قطر متهم می نماید سخنگوی نیروهای آمریکایی از حمله مجدد هوایی علیه این گروه اطلاع داد.

8 آذر 1399

کرونا درآمد مایکروسافت را 12 درصد افزایش داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، درآمد مایکروسافت درپایان سه ماهه سوم امسال میلادی 12 درصد رشد نموده و به 37.2 میلیارددلار رسیده است. سودآوری شرکت نیز با 30 درصد رشد 13.9 میلیارد دلار اعلام شده است.

6 آذر 1399

کاخ سفید طرح فروش تسلیحات پیشرفته به تایوان را به کنگره ارائه کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سه مقام مطلع روز دوشنبه اعلام کردند که مقامات کاخ سفید در حال پیشبرد طرحی برای فروش تسلیحات پیشرفته هستند و به همین دلیل، طی روزهای اخیر ابلاغیه فروش سه نوع از این تسلیحات پیشرفته را جهت تصویب به کنگره ارسال نموده...

3 آذر 1399

اعتراف تلخ کرونایی مشاور وزیر بهداشت، پول نداریم تست زیادی انجام دهیم

خبرنگاران: مشاور عالی وزیر بهداشت می گوید به دلیل بی پولی فقط توان تست 25 هزار نفر در روز را داریم. او می گوید در کرونا راه را با هشت ماه تاخیر آغاز نموده ایم و بسیاری از کشورهایی که تلویزیون وضعشان را بد نشان می دهد از ما بهتر هستند.

2 آذر 1399

هاوانا کجاست و قبل از سفر به آنجا چه نکاتی را باید بدانیم؟

پایتخت کوبا شهری بسیار شگفت انگیز است و می توان به راحتی برای مدت یک هفته در آن اقامت داشت. با این حال خوب است گردشگران پیش از سفر به هاوانا بیشتر در خصوص آن دانسته و اطلاعات مفیدتری از شرایط کشور به دست آورند.

29 آبان 1399

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر (McMaster University ) یک دانشگاه تحقیقاتی و دولتی با بیش از 24،000 دانشجو است که در سال 1887 در شهر همیلتون ایالت انتاریو کشور کانادا تاسیس شد. نام این دانشگاه از نام سناتور ویلیام مک مستر که 900،000 دلار کانادا برای احداث این دانشگاه از خود به ارث گذاشت...

28 آبان 1399

دور دوم رای گیری برای انتخاب رهبر قبرس ترک نشین

دور دوم رای گیری برای انتخاب رهبر جدید قبرس ترک نشین امروز (یکشنبه) شروع شد.

28 آبان 1399

راه اندازی 5 اتوبوس سیار خدمت رسانی به بچه ها کار

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی 5 اتوبوس سیار ارائه خدمات به بچه ها کار و در معرض آسیب اطلاع داد.

27 آبان 1399

ترامپ مذاکره با دموکراتها درباه بسته مالی کرونا را متوقف کرد

به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا از توقف مذاکرات با دموکرات ها درباره بسته حمایت مالی در دوران شیوع کرونا و موکول شدن آن به بعد از انتخابات ریاست جمهوری این کشور اطلاع داد.

18 آبان 1399

بی نیازی از تکنولوژی های سطح بالا در زمینه بینایی ماشین با یاری صنعت، در حال نمونه سازی روبات ضدعفونی کننده هستیم

رئیس مرکز تحقیقات پردازش دیجیتال و بینایی ماشین دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد گفت: این مرکز در صورت حمایت صنایع می تواند کشور را از تکنولوژی های سطح بالا در زمینه بینایی ماشین بی احتیاج کند.

17 آبان 1399

گسترش مراکز آموزش نیروی ماهر در منطقه ویژه مالی لامرد

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: سازمان فنی و حرفه ای مطابق با رشد و استقرار صنایع در منطقه ویژه لامرد و براساس نیازهای آموزشی، مراکز آموزش و تربیت نیروی ماهر را در این کانون صنعتی گسترش می دهد.

17 آبان 1399

ضرورت متحدالشکل بودن فرم های تسهیلات بانکی تصویب شد

ششمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان مازندران با حضور استاندار و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار گشت.

16 آبان 1399

خبرنگاران کرونا بر تنهایی سالمندان دامن زد

تهران - خبرنگاران - عضو هیات علمی و مدیر گروه آموزشی سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با تاکید بر اینکه کرونا بر تنهایی سالمندان دامن زد، گفت: موضوع فاصله گذاری اجتماعی، با وجود همه فوایدی که داشت، بر تنهایی و انزوای سالمندان دامن زد و به ویژه...

13 آبان 1399

برنامه جدید افزایش رونق و تسهیل نقدشوندگی بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به جلسه پنجشنبه با نهادهای حقوقی، گفت: تصمیمات مهمی در راستای بهبود شرایط بازار اتخاذ شد و برنامه جدیدی برای افزایش رونق و تسهیل نقدشوندگی بازار سرمایه دیده شده است.

10 آبان 1399

زبان فارسی در بیان مسائل عاطفی و درونی انسان توانمندترین است، 30 هزار دانشجوی خارجی در کشور داریم

به گزارش خبرنگاران ، نشست تخصصی زبان فارسی در گسترۀ گیتی امروز (یکشنبه 23 شهریورماه) با حضور غلامحسین غلامحسین زاده، رئیس انجمن استادان زبان وادبیات فارسی و بهادر باقری، معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه ها و مراکزعلمی خارج از کشور در وزارت...

7 آبان 1399
تعداد: (336)