10 روش های تمیز کردن پشت قابلمه تفلون، چدن، مسی و &amphellip

به گزارش بانوی ایران، روش های تمیز کردن پشت قابلمه و بدنه آن برای بیشتر خانم ها اهمیت زیادی دارد. مدتی بعد از آشپزی کردن با قابلمه و ماهیتابه بخش زیرین و بدنه قابلمه آغاز به سیاه شدن می نماید و ظاهر بسیار زننده ای پیدا می نماید. در بیشتر مواقع تمیز کردن پشت انواع قابلمه به سادگی امکان پذیر نیست و احتیاج به روش های پیچیده تری دارد. اما اگر در پی روش های برق انداختن و تمیز کردن پشت قابلمه هستید، ما پیشنهادات کاربردی برای شما داریم. در این مقاله از سرویس در می توانید با راهکارهای تمیز کردن پشت انواع قابلمه و ماهیتابه آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه پاسخ خواهیم داد.

10 روش های تمیز کردن پشت قابلمه تفلون، چدن، مسی و &amphellip

روش های تمیز کردن پشت قابلمه

برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه روش های متعددی وجود دارد. بعضی اوقات آنقدر لکه های پشت قابلمه سمج هستند که باید چند روش را با هم برای از بین بردنشان امتحان کنید. در ادامه می توانید با روش های تمیز کردن پشت قابلمه آشنا شوید.

1- تمیز کردن پشت انواع قابلمه با آب جوش

یکی از روش های تمیز کردن پشت قابلمه این است که یک آب قابلمه بزرگ آب جوش روی گاز آماده کنید. سپس قابلمه مورد نظرتان که ته آن سیاه و خراب شده داخل قابلمه آب جوش قرار دهید به طوری که کف و بدنه قابلمه کاملا داخل آب جوش قرار بگیرد.

چند دقیقه صبر کنید تا قابلمه کاملا خیس بخورد. می توانید یک شب تا صبح قابلمه را داخل آب قرار دهید و سپس صبح پشت قابلمه را با اسکاچ بشویید. این روش برای از بین بردن چربی پشت و بدنه قابلمه بسیار مؤثر است.

2- تمیز کردن پشت قابلمه با جوش شیرین و سرکه

برای این که از شر سیاهی های پشت قابلمه خلاص شوید، می توانید مقداری جوش شیرین روی پشت قابلمه بریزید. سپس کمی سرکه به آن اضافه کنید. کمی صبر کنید و سپس یک دستکش به دست بکنید و با اسکاچ پشت قابلمه را تمیز کنید.

ترکیب سرکه و جوش شیرین می تواند سوختگی ها و سیاهی های پشت قابلمه را رفع کند. می توانید و را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه تهیه کنید.

3- تمیز کردن چربی سوخته پشت قابلمه با جوش شیرین و آبلیمو

یکی دیگر از روش های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از ترکیب جوش شیرین و آبلیمو است. برای این کار باید یک ظرف آب جوش آماده کنید. سپس داخل آن مقداری جوش شیرین و آب لیمو ترش تازه بریزید. حالا قابلمه را طوری داخل ظرف قرار دهید که کف آن کاملا درون آب جوش قرار بگیرد.

برای چند ساعت صبر کنید و سپس یک عدد لیمو ترش نصف شده را روی پشت قابلمه بمالید تا سیاهی های آن رفع گردد. می توانید را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه تهیه کنید.

4- روش آسان تمیز کردن پشت قابلمه با آب داغ و مایع ظرفشویی

یکی از روش های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از آب داغ و مایع ظرفشویی است. برای این کار باید آب گرم را باز کنید و صبر کنید تا داغ گردد. سپس قابلمه را برای چند دقیقه زیر آب داغ قرار دهید.

سپس با اسکاچ و مایع ظرفشویی آغاز به شستن و تمیز کردن کف قابلمه کنید. می توانید و را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه تهیه کنید و تخفیف بگیرید.

5- تمیز کردن پشت قابلمه گرانیتی با سس کچاپ

یکی دیگر از روش های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از سس کچاپ است. برای این کار باید مقداری سس کچاپ را پشت قابلمه بریزید. حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس با استفاده از یک اسکاچ نرم پشت قابلمه را تمیز کنید.

این روش برای تمیز کردن قابلمه های روحی و مسی بسیار مؤثر است و تا حدودی پشت قابلمه های گرانیت و چدن را نیز تمیز می نماید. علاوه بر می توانید انواع را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه تهیه کنید.

6- تمیز کردن بدنه قابلمه رنگی با سرکه

سرکه خاصیت تمیزکننده ای دارد و یک ماده مؤثر و بی خطر برای تمیز کردن بدنه و پشت قابلمه است. برای این کار باید مقداری سرکه سفید را به صورت مستقیم روی بدنه و پشت قابلمه بریزید. سپس با یاری یک اسکاچ قابلمه را تمیز کنید.

در پایان قابلمه را با آب داغ آبکشی کنید تا کاملا تمیز گردد. اگر قصد خرید سرکه را دارید انواع را به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی از فروشگاه های زنجیره ای با تخفیف خریداری کنید.

7- استفاده از جوش شیرین و آب اکسیژنه برای تمیز کردن پشت قابلمه تفلون رنگی

یکی دیگر از برترین روش های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از ترکیب جوش شیرین و آب اکسیژنه است. برای این کار باید مقداری جوش شیرین و آب اکسیژنه را با هم ترکیب کنید و پشت قابلمه بریزید.

سپس حدود 10 دقیقه صبر کنید و بعد با یاری یک اسکاچ بدنه و پشت قابلمه را تمیز کنید. می توانید از این روش برای تمیز کردن بدنه قابلمه سرامیکی، تفلون و روحی بهره ببرید.

8- تمیز کردن پشت انواع قابلمه با بیکینگ پودر و سرکه

برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه می توانید از ترکیب 2 قاشق غذاخوری بیکینگ پودر، مقداری سرکه سفید و کمی آب بهره ببرید. بعد از مخلوط کردن مواد باید اسکاچ را به آن آغشته کنید و سپس چربی ها و لکه های سیاه پشت قابلمه را از بین ببرید.

به خاطر داشته باشید که برای این کار حتماً از سرکه سفید بهره ببرید. می توانید را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه تهیه کنید و تخفیف بگیرید.

9- استفاده از لکه برهای قوی برای تمیز کردن پشت قابلمه

برای تمیز کردن پشت قابلمه روحی سوخته یا قابلمه هایی که به شدت سیاه شده اند، می توانید به جای مواد طبیعی از شوینده ها و تمیزکننده های شیمیایی بهره ببرید. برای این کار می توانید با استفاده از مواد سفید کننده و یا اسپری های تمیزکننده گاز یا استیل برای تمیز کردن پشت قابلمه بهره ببرید.

به خاطر داشته باشید در زمان استفاده از مواد شیمیایی حتماً از دستکش بهره ببرید. می توانید ، و را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های تهیه کنید.

10- تمیز کردن پشت قابلمه با صابون رنده شده

یکی دیگر از روش های تمیز کردن پشت قابلمه استفاده از صابون رنده شده است. برای این کار باید یک قالب صابون را بردارید و مقداری از آن را رنده کنید. برای این کار بهتر است از رنده ریز بهره ببرید. سپس صابون رنده شده را در یک ظرف حاوی آب گرم بریزید.

ترکیب آب و صابون را هم بزنید تا صابون کاملا در آب حل گردد. حالا یک اسکاچ را به این ترکیب آغشته کنید و با آن بدنه و پشت قابلمه را تمیز کنید. این روش برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه تفلون، روحی و سرامیکی مؤثر است. برای خرید با تخفیف از فروشگاه های زنجیره ای به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: برترین روش های تمیز کردن ظروف تفلون بدون خش

نکاتی در خصوص تمیز کردن پشت انواع قابلمه

*برای تمیز کردن پشت انواع قابلمه مسی به هیچ عنوان از مواد شوینده استفاده نکنید، زیرا این کار موجب می گردد قابلمه مسی شما رنگ خود را از دست بدهد. از برترین روش های تمیز کردن پشت قابلمه مسی و استفاده از ترکیب سرکه و آب است.

* هم احتیاج به دانستن بعضی فوت و فن دارد. برترین روش تمیز کردن پشت انواع قابلمه چدن جوشاندن قابلمه در آب جوش یا قرار دادن کف قابلمه برای چند ساعت در آب جوش است. در صورتی که بعد از قرار دادن قابلمه در آب جوش هنوز کف آن سیاه است، می توانید با استفاده از مقداری نمک کوشر، آب گرم و یک اسفنج نرم کف قابلمه را تمیز کنید.

*برای تمیز کردن بدنه قابلمه تفلون رنگی می توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین بهره ببرید.

*به منظور تمیز کردن پشت قابلمه هیچ گاه دو ماده شیمیایی و یا یک ماده شیمیایی و یک تمیزکننده خانگی را با هم ترکیب نکنید.

*در صورت استفاده از مواد تمیزکننده شیمیایی حتماً این کار را در فضای آزاد انجام دهید یا درب و پنجره ها را باز کنید تا دچار مشکل نگردد.

سوالات متداول

برترین روش برای جلوگیری از سیاه شدن پشت قابلمه چیست؟

به منظور جلوگیری از سیاه شدن پشت قابلمه باید شعله گاز را در زمان پخت و پز کم کنید و بلافاصله بعد از استفاده قابلمه را با آب داغ بشویید تا سیاه نگردد.

روش تمیز کردن پشت قابلمه با نمک چگونه است؟

برای این کار باید مقداری نمک دانه درشت روی سطح سیاه قابلمه بریزید. سپس با یاری اسکاچ آغاز به تمیز کردن پشت قابلمه کنید. اضافه کردن مقداری سرکه به نمک موجب می گردد تا لکه ها راحت تر تمیز شوند.

منابع: blueapron، tasteofhome

منبع: افق کوروش
انتشار: 28 بهمن 1401 بروزرسانی: 28 بهمن 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2253

به "10 روش های تمیز کردن پشت قابلمه تفلون، چدن، مسی و &amphellip" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 روش های تمیز کردن پشت قابلمه تفلون، چدن، مسی و &amphellip"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید