مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی یکشنبه در تهران؛ رایزنی با صالحی و ظریف

کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی یکشنبه در تهران با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه دیدار می نماید.

مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی یکشنبه در تهران؛ رایزنی با صالحی و ظریف

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی در اولین سفرش در این سمت فردا (یکشنبه) در تهران ضمن دیدار با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز دیدار و گفت وگو می نماید.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره گفته بود که این دیدار، جزیی از تعاملات و همکاری های جاری ایران و آژانس و در چارچوب رایزنی های سطح بالا بین طرفین است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز امروز (شنبه) در نشست خبری برای اعلام جزییات گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران درباره دعوت از کورنل فروتا مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که این سفر براساس برنامه گذشته بود و اگر آمانو زنده بود این سفر باید در همین زمان انجام می شد. (اینجا بخوانید)

وی اضافه نمود: فروتا فردا صبح وارد تهران می گردد و تا ظهر ملاقات هایی با ظریف و صالحی دارد و بعدازظهر تهران را ترک می نماید.

به گزارش فارس، سخنگوی آژانس پیش از این از سفر فروتا به تهران و دیدار با مقامات ایرانی خبر داده بود و این سفر را بخشی از تعاملات مداوم بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی خوانده بود.

لازم به ذکر است این سفر پیش از دیدار فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می گردد.

این نخستین سفر فروتا پس از تصدی به این سمت است.

کورنل فروتا پس از مرگ یوکیا آمانو مدیرکل سابق آژانس سرپرستی این سازمان را به عهده گرفت و یکی از نامزدهای تصدی این سمت است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 320

به "مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی یکشنبه در تهران؛ رایزنی با صالحی و ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی یکشنبه در تهران؛ رایزنی با صالحی و ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید