تکرار ادعای مداخله جویانه فرانسه علیه ایران

به گزارش بانوی ایران، رئیس جمهور و وزیر خارجه فرانسه بار دیگر به تکرار اتهامات علیه ایران پرداخته و خواهان آزادی یک محکوم امنیتی از زندان شدند.

تکرار ادعای مداخله جویانه فرانسه علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در اقدامی مداخله جویانه با انتشار پیامی در صحفه توئیتر خود از ایران خواست فورا فریبا عادل خواه محکوم امنیتی را از زندان آزاد کند.

ژان ایو لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه هم امروز آدینه با صدور بیانیه ای مدعی شد بازداشت این محکوم امنیتی فقط به میان تهران و پاریس آسیب می رساند.

فریبا عادل خواه به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به پنج سال و بابت عنوان اتهامی تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب محکوم شده است.

این دومین بار در روزهای اخیر است که وزیر خارجه فرانسه با اظهار نظری مداخله جویانه گفته است زندان بودن محکوم امنیتی فوق به روابط تهران-پاریس ضربه می زند.

وزیر خارجه فرانسه ششم خرداد تصمیم تهران برای محکوم کردن یک شهروند فرانسوی را اقدامی با انگیزه های سیاسی دانسته و مدعی شده این اقدام روابط با تهران را سخت می نماید.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه هفتم خرداد در واکنش به اظهارات مداخله آمیز وزیر امورخارجه فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

موسوی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از استقلال کامل برخوردار است، تسری برداشت های یک طرفه از احکام مستقل قضایی را برای روابط دو کشور غیر سازنده دانست و تاکید نمود: هر گونه لحن تهدید آمیز و مداخله جویانه باعث پیچیده تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1088

به "تکرار ادعای مداخله جویانه فرانسه علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار ادعای مداخله جویانه فرانسه علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید