تاکید وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین بر توسعه مناسبات تجاری با ایران

به گزارش بانوی ایران، رضا قلیچ خان سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین با بیسرا تورکوویچ وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

تاکید وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین بر توسعه مناسبات تجاری با ایران

به گزارش خبرنگاران، تورکوویچ در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران و بوسنی تاکید نمود که مردم بوسنی و هرزگوین هیچگاه کمکهای ایران به این کشور در روزهای سخت دهه 1990 را فراموش نمی نمایند و خاطره آن در تاریخ این کشور جاودانه خواهد ماند.

قلیچ خان سفیر کشورمان با بیان موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در قبال حمایت از استقلال و تمامیت ارضی و حاکمیت بوسنی و هرزگوین بر اساس یک حاکمیت مردم سالار و و برخوردار از قومیتهای مختلف در درون خود، تاکید نمود: از دولت این کشور در قالب مرزهای رسمی و غیر قابل تغییر آن با تمام قوا حمایت می کنیم.

وی افزود: باید از همه ظرفیتها برای گسترش همکاریهای مالی و تجاری بین دو کشور استفاده کنیم و علیرغم شرایط کرونائی موجود، تلاشها در این زمینه ادامه دارد.

تورکوویچ گفت: ما در جهت ساختن و توسعه همه جانبه کشورمان هستیم و در این راه با همه دوستانمان همکاری و مشارکت داریم. زمینه های مختلف مالی برای همکاری وجود دارد که مشارکت در طرحهای زیرساختی و توسعه گردشگری بین دو کشور از جمله آن موارد است. خوشبختانه مشورتهای سیاسی بین دو کشور همیشه جریان داشته و از این چارچوب باید برای یافتن زمینه های جدید همکاری بهره گیریم.

قلیچ خان برگزاری پیروز و سلامت انتخابات شهرداری ها و شورای شهر و به ویژه برگزاری این انتخابات در شهر موستار که برای دوازده سال به تعلیق درآمده بود را تبریک گفت و ابراز اطمینان کرد این امر گام مثبتی در جهت عضویت بوسنی و هرزگوین در اتحادی اروپا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1447

به "تاکید وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین بر توسعه مناسبات تجاری با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیر خارجه بوسنی و هرزگوین بر توسعه مناسبات تجاری با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید