اتحادیه اروپا تحریمهای روسیه را تا 6 ماه دیگر تمدید میکند

به گزارش بانوی ایران، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا از موافقت اعضای این اتحادیه درتمدید تحریم های روسیه تا 6 ماه دیگر اطلاع داد.

اتحادیه اروپا تحریمهای روسیه را تا 6 ماه دیگر تمدید میکند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یک مقام عالی رتبه اتحادیه اروپا چهارشنبه شب به وقت تهران در بروکسل مقر این اتحادیه از تمدید تحریم های کنونی علیه روسیه تا 6 ماه دیگر اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری تاس یک مقام عالی رتبه اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی روسیه را که قرار است اواخر ژانویه 2021 منقضی گردد، در نشست 10 دسامبر تمدید خواهد نمود.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا با بیان رایزنی در خصوص اجرای توافقنامه های مینسک که معمولا بر اساس آن تحریم ها تمدید می شوند، اضافه نمود: هیچکس با تمدید تحریم ها مخالفت ننموده است.

پیش بینی می گردد سران اتحادیه اروپا برای تمدید تحریم ها برای 6 ماه دیگر تصمیم بگیرند و پس از آن، فرایند تمدید رسمی تحریم ها شروع می گردد.

در سال 2014، اتحادیه اروپا به دلیل وقایع اوکراین و الحاق دوباره کریمه به روسیه، این کشور را تحریم کرد. از آن به بعد، این تحریم ها بار ها تمدید شده اند. علاوه بر این، محدودیت های تجاری، اقتصادی و نظامی نیز علیه روسیه وضع شد. در پاسخ، مسکو نیز واردات مواد غذایی از کشور های اتحادیه اروپا را ممنوع نموده است.

چندی قبل ولادیمیر شیزوف نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا، ضمن غیرقانونی خواندن تحریم های اخیر اتحادیه اروپا علیه روسیه گفت که پاسخ متناسبی به این تحریم ها خواهند داد. شیزوف توضیح داد که اقدامات اتحادیه اروپا علیه روسیه بر روابط دوجانبه مسکو با این اتحادیه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1422

به "اتحادیه اروپا تحریمهای روسیه را تا 6 ماه دیگر تمدید میکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا تحریمهای روسیه را تا 6 ماه دیگر تمدید میکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید