24 درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند

به گزارش بانوی ایران، خبرنگاران: بر اساس داده های مرکز آمار ایران 24 درصد خانوار های شهری و 4.5 درصد خانوار های روستایی در سال 98 اجاره نشین بوده اند.

24 درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند

به گزارش بانوی ایران به نقل از تسنیم، بررسی داده های گزارش مرکز آمار از متوسط هزینه سالانه خانوار در سال 98 حاکی از آن است که در بین هزینه های غیرخوراکی یک خانوار شهری بیشترین سهم با 48 درصد مربوط به هزینه مسکن، سوخت و روشنایی بوده و همچنین در بین هزینه های غیرخوراکی یک خانوار روستایی، بیشترین سهم با 30درصد مربوط به مسکن، سوخت و روشنایی بوده است.

از سوی دیگر بررسی نحوه تصرف مسکن مناطق شهری و روستایی در این سال نشان می دهد که بیش از 24 درصد خانوار های شهری اجاره نشین هستند.

این در حالی است که این آمار در مناطق روستایی بسیار پایین تر بوده و حدود 4.5 درصد خانوار های روستایی در خانه های اجاره ای زندگی می کنند.

همچنین این گزارش بیانگر آن است که در سال گذشته 67 درصد خانوار های شهری و بیش از 86 درصد خانوار های روستایی در مسکن های ملکی ساکن بوده اند.

همچنین حدود 9 درصد خانوار ها در مناطق شهری و روستایی در سایر انواع مسکن مانند خانه های سازمانی زندگی می کنند. همچنین با بررسی فرایند آمار نحوه تصرف مسکن از سال 93 تا سال 98 متوجه می شویم که طی این سال ها درصد تصرف مسکن ملکی با افزایش روبرو بوده که این معنی خانه دار شدن تعداد بیشتری از خانوار ها است. به نحوی که در این آمار از سال 93 تا 98 در مناطق شهری 1.4 درصد و در مناطق روستایی 1.39 درصد رشد داشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1129

به "24 درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 درصد خانوارهای شهری اجاره نشین هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید