9 نکته که قبل از خرید دوربین مداربسته باید بدانید

به گزارش بانوی ایران، اگر در پی خرید دوربین مداربسته هستید، برای اینکه خرید بهتری داشته باشید باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. در این مطلب به 9 مورد از این نکات می پردازیم که البته چند مورد از آن ها مربوط به خانه های هوشمند است. اما حتی اگر گجت های هوشمند خانگی ندارید و صرفا می خواهید یک دوربین مداربسته برای خانه خود بخرید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

9 نکته که قبل از خرید دوربین مداربسته باید بدانید

سازگاری با سیستم خانه هوشمند

اگر از گجت های هوشمند خانگی استفاده می کنید و می خواهید دوربین مداربسته با این سیستم سازگار باشد، قبل از خرید دوربین مداربسته باید این نکته را در نظر داشته باشید. . به عنوان مثال، اگر از دستیار صوتی الکسای آمازون استفاده می کنید، دوربین نیز باید با دستگاه های اکو شما سازگار باشد. خرید دوربینی که فقط با اپل هوم کیت کار می نماید، با اسپیکرهای اکو کار نخواهد کرد و باعث مسائل دیگری می گردد که هدف اصلی خانه هوشمند را برآورده نمی سازد. اگر قبل از خرید دوربین مداربسته تا حالا گجت هوشمند دیگری نخریده اید ولی در آینده می خواهید چنین کارهایی را انجام دهید، بهتر است سه سیستم اصلی خانه هوشمند یعنی الکسای آمازون، گوگل هوم و اپل هوم کیت را با هم مقایسه کنید تا بتوانید برترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

محیط استفاده از دوربین مداربسته (داخل یا خارج از منزل)

مورد دیگری که هنگام جستجو برای دوربین امنیتی باید در نظر بگیرید، محل قرارگیری آن در خانه شماست. دو نوع اصلی دوربین وجود دارد. یک نوع فقط برای استفاده در داخل و نوع دیگر برای استفاده در فضای باز ساخته شده و می تواند در برابر بارش و تغییرات شدید دما مقاومت کند.

دوربین های ساخته شده برای فضای باز معمولاً گران تر از مدل های مخصوص داخل هستند، اما اغلب دارای ویژگی های بیشتری هستند، زیرا نظارت در فضای باز به علت نور و شرایط محیطی سختتر است.

منبع تغذیه (برق یا باتری)

یکی دیگر از تفاوت های عمده در دوربین های مداربسته، منبع تغذیه آن ها است. برخی از دوربین ها برای تأمین انرژی از یک پریز برق سنتی استفاده می نمایند، در حالی که برخی دیگر از باتری قابل شارژ بهره می برند.

دوربین های باطری خور از نظر مکان نصب انعطاف پذیری بیشتری ارائه می دهند، زیرا احتیاجی به منبع برق ندارند. اما عیب بزرگ این است که به علت باتری، باید دوربین را در فواصل زمانی معین، بسته به میزان فیلم ضبط شده، که می تواند از چند هفته تا چند ماه باشد، شارژ مجدد کنید. دوربین های باطری خور اغلب گران تر از همتایان خود با برق مستقیم هستند.

محدوده دید دوربین مداربسته

یکی از مهم ترین معینات فنی که هنگام خرید دوربین مداربسته باید به آن توجه کنید، زاویه دید است. همان طور که از نامش پیداست، زاویه دید، محدوده قابل رویت مکانی است که دوربین آن را ثبت می نماید و بر حسب زاویه میزان گیری می گردد. دوربینی با زاویه دید 180 درجه می تواند همه چیز را در مسیر خود ثبت کند. زاویه دید کمتر، محدوده کمتری را پوشش می دهد.

پس از معین محل قرارگیری دوربین، باید زاویه دیدی را انتخاب کنید که برترین تطابق را با آن مکان داشته باشد. برای مثال، نمی خواهید یک دوربین فضای باز با زاویه دید کم خریداری کنید که بخش های زیادی از حیاط شما را پوشش ندهد. برخی از دوربین های موجود در بازار قابلیت چرخش افقی/عمودی/بزرگ نمایی (pan/tilt/zoom) را ارائه می دهند. این به این معنی است که می توانید دوربین را به بالا/پایین و چپ/راست بچرخانید تا فضای بیشتری را پوشش دهید.

رزولوشن تصویر دوربین مداربسته

مانند تلویزیون شما، دوربین های امنیتی رزولوشن های مختلفی را ارائه می دهند. در حال حاضر، بیشتر دوربین ها یکی از سه نوع رزولوشن را ارائه می دهند: 1080p، 2K و 4K. طبیعتا دوربین های 4K برترین رزولوشن را ارائه می دهند. هر سه گزینه مزایا و معایبی دارند. برای یک فضای داخلی، احتمالاً یک گزینه HD یا 2K کیفیت تصویر مورد احتیاج شما را ارائه می دهد. اما اگر می خواهید مراقب نمای بیرونی خانه خود باشید، یک دوربین 4K را در نظر بگیرید. در حالی که چنینی دوربینی گران تر است، می تواند جزئیات بیشتری را در یک منطقه وسیع نشان دهد و به ویژه هنگام بزرگ نمایی روی چیزی مانند پلاک خودرو عملکرد خوبی خواهد داشت.

قابلیت کار با سایر دستگاه های خانه هوشمند

یکپارچه سازی و اتوماتیکسازی دو راهی هستند که خانه هوشمند می تواند زندگی شما را کمی آسان تر کند. بنابراین، هنگام جستجو برای دوربین امنیتی، همواره مطمئن شوید که ببینید دوربین خاص چگونه می تواند با سایر دستگاه های خانه هوشمند کار کند. بسته به اینکه کدام پلتفرم خانه هوشمند را انتخاب کنید، می توانید برخی اتوماسیون های منحصر به فرد ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر دوربینی در داخل خانه حرکت را تشخیص دهد، می توانید تنظیم کنید که همه چراغ های اتاق خاص روشن شوند. و پس از مدت زمان معینی که هیچکس در اتاق دیده نگردد، چراغ به طور اتوماتیک خاموش می گردد. با دوربین مناسب، گزینه های زیادی وجود دارد.

آسان یا سخت بودن نصب دوربین

برخی از دستگاه های خانه هوشمند، مانند پریز هوشمند یا لامپ هوشمند، تنها چند ثانیه برای نصب احتیاج دارند و تقریباً هر کسی می تواند آن ها را نصب کند. دوربین های امنیتی کمی متفاوت هستند. به ویژه اگر در پی نصب دوربین در فضای باز هستید، فرآیند نصب می تواند هنگام کوشش برای یافتن برترین زاویه ممکن، کمی سخت باشد.

بنابراین، اگر دوربین شما احتیاج به نصب پیچیده تری دارد، برای فرآیند نصب آماده باشید و ابزارهایی مانند نردبان، دریل و پیچ گوشتی را در دسترس داشته باشید. برای هدایت بیشتر، نگاهی به برخی از برترین مکان ها برای نصب دوربین امنیتی هوشمند در خانه خود بیندازید.

احتیاج به گوشی هوشمند و اسپیکر هوشمند

در حالی که یک دوربین امنیتی راهی عالی برای نظارت بر خانه شماست، برای استفاده حدبیشتری از این فناوری به چند دستگاه دیگر نیز احتیاج خواهید داشت. یک مورد ضروری، گوشی هوشمند است. هر دوربین امنیتی موجود در بازار از یک برنامه همراه برای راه اندازی دوربین، اجازه دادن به کاربران برای تغییر تنظیمات و حتی مشاهده ویدیوهای ضبط شده در تقریباً هر مکانی استفاده می نماید.

در حالی که الزامی نیست، یک اسپیکر هوشمند با صفحه نمایش لمسی، مانند Amazon Echo Show، دستگاه دیگری است که باید به خرید آن فکر کنید. به جای اینکه برای مشاهده تصویر زنده دوربین احتیاج به بیرون آوردن گوشی هوشمند خود داشته باشید، می توانید به سادگی از دستیار مجازی مانند الکسا بخواهید که با یک دستور صوتی ساده ویدیو را نشان دهد.

سابقه خوب شرکت سازنده در حفظ حریم خصوصی

دوربین های امنیتی هوشمند، نمایشی از دنیای خصوصی شما را ارائه می دهند. این موضوع باعث می گردد حریم خصوصی و امنیت به ویژه مهم باشند. هنگام جستجوی دوربین برای خانه خود، چند دقیقه تحقیق در خصوص تولیدنمایندگانی که در نظر دارید انجام دهید. دوربین هایی را از برندهای بزرگ تر و شناخته شده تر با سابقه امنیتی خوب در نظر بگیرید. در حالی که شاید بخواهید از شرکتی که هرگز نام آن را نشنیده اید، کمی صرفه جویی کنید، همواره احتیاط شرط عقل است. بعلاوه مطمئن شوید که شرکت برای حساب کاربری شما احراز هویت دو عاملی را به عنوان یک اقدام امنیتی قوی ارائه می دهد.

اکنون که در خصوص دوربین های مداربسته هوشمند اطلاعات بیشتری کسب نموده اید، امیدواریم این نکات به شما در انتخاب گزینه ایده آل برای محافظت از خانه تان یاری کند. در نهایت باید یادآوری کنیم که در خبرنگاران انواع و اقسام دوربین مداربسته به فروش می رسد و برای خرید دوربین مداربسته مناسب می توانید به سایت خبرنگاران سر بزنید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 خرداد 1403 بروزرسانی: 4 خرداد 1403 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2351

به "9 نکته که قبل از خرید دوربین مداربسته باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته که قبل از خرید دوربین مداربسته باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید