کلاهبرداری از داوطلبان رشته پزشکی ، فروش خیالی جایگاه های دانشگاه آزاد با 600 میلیون

به گزارش بانوی ایران، فردی که در پوشش عنوان موسسه کنکور با وعده قبولی صد درصد در رشته های پزشکی، اقدام به کلاهبردی مبالغ هنگفت از کنکوری ها نموده بود، دستگیر شد.

کلاهبرداری از داوطلبان رشته پزشکی ، فروش خیالی جایگاه های دانشگاه آزاد با 600 میلیون

به گزارش بانوی ایران به نقل از ایسنا، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: مدتی قبل و در پی شکایت نماینده دانشگاه آزاد اسلامی از کلاهبرداری تحت عنوان قبولی صد درصد در رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و فروش جایگاه های این دانشگاه، رسیدگی به موضوع در دستور کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ نهاده شد.

وی با اشاره به تحقیقات اجرا شده از سوی ماموران، گفت: در تحقیقات اولیه کارآگاهان، دو تن از همدستان متهم که اقدام به جذب مخاطب و تبلیغ برای موسسه این فرد نموده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. در ادامه تحقیقات نیز به وسیله این افراد محل سکونت متهم اصلی پرونده در منطقه ستارخان شناسایی شد و ماموران در یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به اداره سیزدهم منتقل کردند.

تقی پور با اشاره به حضور متهم در پلیس آگاهی، اظهار کرد: متهم اصلی پرونده در مقر پلیس آگاهی تحت بازپرسی نهاده شد و در جریان آن اعتراف کرد که دارای مدرک تحصیلی لیسانس است اما خودش را دکترای برق و مشاور ارشد کنکور معرفی نموده و به همین دلیل نیز اقدام به راه اندازی یک موسسه کنکور در محدوده صادقیه نموده است. این فرد همچنین در اعترافات خود گفت که به وسیله مربیان اقدام به اغفال داوطلبان کنکور نموده و به آنان وعده قبولی صد درصد در کنکور پزشکی را داده و با این ادعا که با افرادی خاص در دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط است و می تواند جایگاه های رشته پزشکی این دانشگاه را تهیه کند، اقدام به دریافت مبالغی بین 300 تا 600 میلیون از افراد نموده تا مثلا سهمیه رشته پزشکی را به آنان بدهند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه بنا بر اعترافات متهم این فرد در این مدت از حدود 30 نفر مبالغ مورد نظر را دریافت نموده است، گفت: این فرد کارت دانشجویی و مدارک نام نویسی جعلی متقاضیان را به آنها داده و قبل از آغاز ترم جدید اقدام به تعطیل کردن موسسه خود نموده بود.

تقی پور با بیان اینکه متهم و همدستانش مبلغی حدود 10 میلیارد تومان را از مالباختگان در تهران و کرج کلاهبرداری نموده بودند، گفت: علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی، حدود 30 نفر از فریب خوردگان این فرد نیز به عنوان شاکی به اداره سیزدهم مراجعه و شکایت خود را ثبت نموده اند. در حال حاضر نیز متهم و سه تن از همدستانش برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی کلیه شکات با دستور بازپرس شعبه 7 دادسرای ناحیه 33 تهران در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 565

به "کلاهبرداری از داوطلبان رشته پزشکی ، فروش خیالی جایگاه های دانشگاه آزاد با 600 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری از داوطلبان رشته پزشکی ، فروش خیالی جایگاه های دانشگاه آزاد با 600 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید