وقوع آتش سوزی در آبادترین نقطه باغستان سنتی قزوین

به گزارش بانوی ایران، ایسنا/ براساس سخنان یکی از فعالان میراث فرهنگی قزوین، وقوع آتش سوزی در آبادترین نقطه باغستان سنتی قزوین صورت گرفت.

وقوع آتش سوزی در آبادترین نقطه باغستان سنتی قزوین

جهت دریافت خدمات معماری ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

آتش به باغستان قزوین هم رحم نکرد

سعید زارع پور با بیان اینکه علفزارهای خشک در بخش جنوبی باغستان سنتی قزوین بدلیلی که هنوز معین نیست، در آتش سوخت، ادامه می دهد: بخش جنوبی باغستان که در واقع بخش میانی نعل اسب مانند باغستان و حتی آبادترین بخش باغستان سنتی است، یا از سرتفریح بعضی افراد شاید هم به دلایل عمدی در آتش سوخت، می گوید: سال گذشته و درست در خرداد ماه این بخش از باغستان در آتش سوخته بود.

او از دلایل وقوع این آتش سوزی را علف های هرز، رفتارهای عمدی بعضی افراد یا تفریح جوانان منطقه می داند و ادامه می دهد: این اتفاق در حالی رخ می دهد که این محوطه ها باید توسط کشاورزان بیشتر رسیدگی شوند، زمین ها باید بیل بخورند و علف های هرز از زمین ها جدا شوند، اما متاسفانه صاحبان بعضی از باغ ها توجهی در این زمینه ندارند و این خود می تواند یکی از عوامل آتش سوزی های گسترده در محوطه های سبز به خصوص باغستان سنتی و طبیعی و قزوین باشد.

وی با اشاره به اینکه نقطه آتش گرفته، درست همان نقطه آتش گرفته در اواسط خرداد سال گذشته است، می افزاید: در این منطقه درخت هایی که قدمتشان بالای 200 سال است قرار دارند، محدوده ای که از یک سال گذشته محل مناقشه برای عبور پل امام رضا (ع) است که در صورت اجرایی شدنش می تواند باعث از بین رفتن بخش زیادی از باغستان سنتی باشد، اما متاسفانه در طول دو سال گذشته آن منطقه که جز سرسبزترین لکه های باغستان است، آتش می گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1020

به "وقوع آتش سوزی در آبادترین نقطه باغستان سنتی قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع آتش سوزی در آبادترین نقطه باغستان سنتی قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید