وال استریت ژورنال: تاریخ سفر گروسی به تهران در حال نهایی شدن است

به گزارش بانوی ایران، خبرنگار روزنامه آمریکایی به نقل از منبعی بیان کرد تاریخ سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس اتمی به تهران در حال نهایی شدن است.

وال استریت ژورنال: تاریخ سفر گروسی به تهران در حال نهایی شدن است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در توییتی به نقل از یک منبع اظهار داشت آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید نموده که ایران از رافائل گروسی مدیرکل آژانس برای سفر به تهران دعوت نموده و به نقل از این منبع اضافه کرد تاریخ سفر گروسی در حال نهایی شدن است.

لارنس نورمن در ادامه به نقل از همین منبع اضافه کرد بخشی از تاخیر در تاریخ سفر گروسی به تهران به علت در قرنطینه قرار گرفتن حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در پی ابتلا به کرونا بوده است.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران در مورد سفر گروسی به تهران گفت : آقای گروسی مراودات نزدیکی با سازمان انرژی اتمی و هم با دوستان ما در سفارت در وین دارد و از ایشان دعوت شده و تاریخ برای سفر ایشان پیشنهاد شده و به زودی ان شاءالله راهی ایران خواهد بود. منتظر پاسخ ایشان هستیم.

خطیب زاده اظهار داشت: مراودات فنی ایران و آژانس در راستا خوبی در جریان است و وی در این سفر علاوه بر رئیس سازمان انرژی اتمی با وزیر خارجه نیز ملاقات خواهد نمود.

سفر آینده مدیرکل آژانس اتمی به تهران، دومین سفر وی در دولت سیزدهم است. وی 21 شهریورماه در تهران با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ملاقات و گفت وگو کرد و در سرانجام دو طرف بیانیه مشترکی را منتشر کردند.

محمد اسلامی پس از این ملاقات در جمع خبرنگاران گفت: امروز به دعوت سازمان انرژی اتمی آقای رافائل گروسی به تهران تشریف آوردند و مذاکرات خوب و سازنده ای را انجام دادیم. روح حاکم بر مذاکرات ایجاد فرصت برای توسعه همکاری ها در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

وی اضافه کرد: کل مسائل فیمابین اساساً فنی است و هیچگونه مسائل سیاسی، جایگاهی را در روابط نخواهد داشت. توافق کردیم مدیرکل آژانس در آینده نزدیک به تهران سفر و مذاکرات را در سطوح مختلف انجام دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1948

به "وال استریت ژورنال: تاریخ سفر گروسی به تهران در حال نهایی شدن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وال استریت ژورنال: تاریخ سفر گروسی به تهران در حال نهایی شدن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید