همکاری بیش از 300 فارغ التحصیل ایرانی دانشگاه های برتر جهان با مراکز علمی کشور

به گزارش بانوی ایران، سال 99 با وجود شیوع بیماری کرونا بیش از 300 نفر از فارغ التحصیل ایرانی 200 دانشگاه برتر جهان همکاری با مراکز علمی داخلی را شروع کردند.

همکاری بیش از 300 فارغ التحصیل ایرانی دانشگاه های برتر جهان با مراکز علمی کشور

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سال گذشته دنیا با عوارض بیماری کرونا دست به گریبان بود و تعاملات بین المللی به گونه ای دیگر رقم خورد و دنیا اتفاقات و شیوه های جدیدی را در ارتباطات بین المللی تجربه کرد.

در این روز های سخت شیوع کرونا با وجود همه پیش بینی ها مبنی بر کمرنگ شدن سطح همکاری ها و بازگشت نخبگان به کشور، بیش از 300 نفر از فارغ التحصیلان ایرانی 200 دانشگاه برتر دنیا به وسیله برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور connect.isti.ir همکاری خود را با مراکز علمی و فناوری داخلی شروع کردند که نسبت به زمان مشابه در سال 98 تقریبا 2 برابر شده است.

همچنین سال 99 در قالب این برنامه، به صورت ویژه نشست های مجازی با متخصصان و محققان ایرانی مقیم کانادا، امریکای شمالی و بعضی کشور های اروپایی با هدف معرفی برنامه های معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با موضوع طرح های و برنامه های حمایتی در حوزه مربوط به کرونا برگزار گردید.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور یاری نموده است تا پروژه های مختلفی در حوزه های زیست فناوری، دارو، واکسن و همچنین فناوری اطلاعات (هوش مصنوعی، بیگ دیتا و ...) تعریف گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1692

به "همکاری بیش از 300 فارغ التحصیل ایرانی دانشگاه های برتر جهان با مراکز علمی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری بیش از 300 فارغ التحصیل ایرانی دانشگاه های برتر جهان با مراکز علمی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید