فلافل خورها به خرید فلافل شریکی روی آوردند!

به گزارش بانوی ایران، خبرنگاران : ساندویچ فلافل به علت بهای مناسب تر نسبت به دیگر غذاهای آماده و نیمه آماده، هواداران زیادی دارد. اما افزایش قیمت حبوبات، آرد و نان باگت، ساندویچ فلافل را که زمانی غذای ارزانی به شمار می رفت گران و از دسترس بعضی خارج نموده است.

فلافل خورها به خرید فلافل شریکی روی آوردند!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دنیای اقتصاد ، هم زمان، بعضی فلافل فروشی ها برای اینکه مشتریان خود را حفظ نمایند، نان مصرفی خود را به لواش تغییر دادند و جالب اینکه در بعضی شهرها، مشتریان اشتراکی، ساندویچ فلافل خریده و آن را نصف می نمایند، با این حال اغذیه فروش ها در بیشتر شهرها تاکید می نمایند که مشتری های آنها به نصف تبدیل شده اند. یکی از ساندویچ فروش ها در سطح شهر تهران در خصوص شرایط فروش به دنیای اقتصاد گفت: حتی تا اسفندماه هم شرایط فروش بهتری داشتیم اما در ماه های اخیر میانه فروش فلافل در روز به 20 عدد رسیده که با شرایط اجاره مغازه و هزینه های دیگر، ادامه کار صرفه مالی ندارد، تاجایی که شنیده ام در سه ماه اخیر نزدیک به 10 مغازه اغذیه فروشی تعطیل شدند و تغییر کاربری دادند.

اسدالله احمدی شهریور، رئیس اتحادیه اغذیه فروشان تهران مدتی پیش با اشاره به افزایش دو برابری بهای نان باگت ساده از پنج هزار تومان به 10 هزار تومان، گفت: سهم نان از قیمت ساندویچ دست کم 15 درصد است که در کنار سایر هزینه ها مانند دستمزد کارگران، بعضی ساندویچ ها را که مورداستقبال اقشار کم عایدی بود، به غذایی گران قیمت برای این قشر تبدیل نموده است. در همین حال جست وجوها در بازار نشان می دهد مقرون به صرفه ترین ساندویچ فلافل در منطقه ها مختلف تهران بین 20 تا 30 هزار تومان فروخته می گردد ولی قیمت آن در شمال شهر حتی به 60 هزار تومان هم می رسد. در شمال تهران بعضی ساندویچی ها ساندویچ فلافل با قارچ و پنیر را 60 هزار تومان دست مشتری می دهند و در جنوب مرکز خرید ساندویچ ساده فلافل با نان نیم باگت 20 هزار تومان تمام می گردد. به جز ساندویچ فلافل، مایه فلافل و بسته های نیمه آماده این غذا فروخته می شوند که قیمت یک کیلو از آنها نهایتا 90 هزار تومان است.

قیمت ساندویچ فلافل

در جنوب شهر ساندویچ فلافل ساده با نان نیم باگت که در آن چهار قرص فلافل، کاهو، گوجه و خیارشور وجود دارد، دست کم 20 هزار تومان فروخته می گردد. در همان محدوده قیمت ساندویچ فلافل می تواند از 30 هزار تومان بیشتر باشد. پنج قرص فلافل، نان باگت فرانسوی، گوجه، کاهو و خیارشور همراه قارچ و پنیر 32 هزار تومان فروخته می گردد. اگر از جنوب تهران به سمت مرکز شهر برویم، کف قیمت ساندویچ فلافل ساده به 30 هزار تومان می رسد و اگر درخواست قارچ و پنیر کنید، مبلغ پرداختی به 45 هزار تومان افزایش پیدا می نماید. مثلا در یکی از ساندویچی های قدیمی مرکز تهران، قیمت ساندویچ فلافل ویژه 35 هزار تومان است و فلافل معمولی 30 هزار تومان فروخته می گردد. در شمال شهر برای خرید ساندویچ فلافل باید دست کم 35 تا 45 هزار تومان پرداخت کرد. فلافلی های شمال شهر بابت ساندویچ ساده فلافل که در آن پنج قرص فلافل، کاهو، خیارشور و گوجه وجود دارد، این رقم را دریافت می نمایند و اگر به ساندویچ قارچ و پنیر اضافه گردد، رقم پرداختی تا 60 هزار تومان افزایش پیدا می نماید.

خرید مایه فلافل

خرید مایه فلافل دست کم کیلویی 40 هزار تومان تمام می گردد. مایه فلافل که به نام فلافل آبادانی در این شهر فروخته می گردد، هر کیلو 40 هزار تومان ارزش دارد. در شهر قم مایه فلافل را به وسیله پلتفرم های کسب وکار محلی با همین قیمت می فروشند و در کرج فروشنده مایه فلافل قیمت را کیلویی 60 هزار تومان اعلام نموده است. قیمت مایه فلافل در تهران می تواند تا کیلویی 80، 90 هزار تومان باشد. البته در تهران کمترین هزینه برای خرید مایه فلافل تقریبا کیلویی 50 هزار تومان است. در مرکز فروشنده ای بابت نیم کیلو از مایه فلافل تقریبا 25 هزار تومان دریافت می نماید. خرید مایه فلافل اغلب از سوی ساندویچی ها در کیسه های چند کیلویی انجام می گردد.

خرید فلافل نیمه آماده

به گزارش فرارو، قیمت فلافل نیمه آماده در بسته های یک کیلویی نهایتا 90 هزار تومان است. بسته یک کیلویی فلافل نیمه آماده شرکت ب. آ را در فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها با این قیمت می فروشند. البته قیمت نوشته شده روی بسته برای فراوری نماینده تقریبا 75 هزار تومان است و اگر روی بسته های 450 گرمی ب. آ دست بگذارید، حدود 44 هزار تومان از شما می گیرند. بسته یک کیلویی فلافل نیمه آماده 202 را درحال حاضر 80 هزار تومان می فروشند و سوپرمارکت ها بابت بسته یک کیلویی فلافل نیمه آماده مارین حدود 75 هزار تومان دریافت می نمایند. بسته 330 گرمی فلافل منجمد پمینا حدود 33 هزار تومان فروخته می گردد که به این ترتیب ارزش هر کیلو از این بسته حدود 90 هزار تومان خواهد بود. این ارقام مربوط به بسته های شرکتی فلافل نیمه آماده است وگرنه خرید فلافل نیمه آماده خانگی می تواند هزینه کمتری داشته باشد. مثلا در پلتفرم هایی که کسب وکار های خانگی را پوشش می دهند، فلافل نیمه آماده تا کیلویی 50 هزار تومان فروخته می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2142

به "فلافل خورها به خرید فلافل شریکی روی آوردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلافل خورها به خرید فلافل شریکی روی آوردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید