تور ارزان کوالالامپور: برترین غرفه های غذای خیابانی در کوالالامپور، مرکز افسانه ای مالزی

به گزارش بانوی ایران، کوالالامپور، مرکز پر جنب و جوش کشور مالزی، مقصدی مجذوب کننده و خارق العاده برای امتحان کردن غذاهای خیابانی لذیذ و منحصربه فرد جنوب شرق آسیا به شمار می آید.

تور ارزان کوالالامپور: برترین غرفه های غذای خیابانی در کوالالامپور، مرکز افسانه ای مالزی

با ما سفر کنید و با تور ارزان کوالالامپور از زیباترین شهر مالزی دیدن کنید و در کوچه های زیبای کوالالامپور قدم بزنید.

کوالالامپور، پر از غرفه های غذای خیابانی فوق العاده ای است که حتی بعضی از برترین رستوران های لوکس کشور را از نظر کیفیت به چالش می کشند. یکی از سریع ترین راه ها برای کاوش در مالزی، خوردن غذاهای محلی متنوع کوالالامپور است. این کشور گرمسیری، مملو از غذاهای خیابانی عالی با قیمت هایی ارزان است.

برای مزه کردن طعم واقعی مالزی، درست مانند یک محلی با خبرنگاران همراه شوید تا 15 غرفه غذای خیابانی لذیذ این شهر را به شما معرفی کنیم.

1. سینگان چیه (Sze Ngan Chye)

دکه غذافروشی، مالزیایی

غذای بیرون بر، تنها گزینه اردک کبابی سینگان چیه (Sze Ngan Chye Roasted Duck)، است، زیرا هیچ میز یا جایگاه ای در این دکه کنار خیابانی وجود ندارد. این دکه کوچک واقع در میانه های خیابان شلوغ پتالینگ (Petaling) از دهه 1950، اردک کبابی می فروشد.

اردک کباب شده روی زغال سینگان چیه، مشتریان دائمی خود را دارد و صف ساعت هشت صبح جلوی مغازه، گاهی رهگذران کنجکاو را نیز به خود می بیند. سعی کنید که خودتان را زود به اینجا برسانید، زیرا غذای آن ها بالافاصله پس از ناهار تمام می گردد.

 • ساعت های فعالیت: سه شنبه تا یکشنبه: 6 صبح تا یک ظهر
 • تلفن: 8903 12 333 60+
 • آدرس: 46, Jalan Petaling, City Centre, 50000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

2. مادام تانگ موآ چی کوئین (Madam Tang Muah Chee Queen)

دکه غذافروشی، دسر، چینی

وقتی به سمت تقاطع خیابان پتالینگ می روید، حسابی گوشتان را تیز کنید. به محض نزدیک شدن به آنجا، صدای تکراری یات لائو یات لائو، وات لوئت لوئت به معنای فرست کلاس، لذیذ و ترد را از دکه مادام تانگ خواهید شنید.

مادام تانگ هر روز پشت دکه می ایستد و با ورز و شکل دادن به خمیر برنجی چسبنده طعم دار، آن ها را تبدیل به یک لقمه لذیذ پوشانده شده از بادام زمینی و شکر می نماید. موآ چی (muah chee) آبدار و ترد او که طی سال ها تجربه در دستور تهیه به دست آمده است، یکی از دسرهای محبوب محلی به شمار می آید.

 • ساعت های فعالیت: 9:15 صبح تا سه ظهر
 • آدرس: 42, Jalan Hang Lekir, City Centre, 50000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

3. هلیم فرنگی هون کی (Hon Kee Porridge)

رستوران، چینی

هلیم فرنگی، یک غذای نمادین چینی مالزیایی بسیار محبوب و لذیذ است. هریسه یا هلیم فرنگی غذایی است که از پختن غلات همراه با آب یا شیر به دست می آید و ممکن است در آن شکر یا گوشت هم استفاده گردد. این غذا باید طوری تهیه گردد که به قوام عسل برسد و گندم و گوشت آن از یکدیگر تشخیص داده نشوند.

در رستوران هون کی، این حریره لذیذ و سیرنماینده برای بافت نرم و طعم های معتدلش، محبوب شناخته می گردد. غذاهای دیگری چون ماهی خام، صدف خشک شده با دنده گوشت، دل و جگر سرخ شده، گوشت و حتی پای آبدار قورباغه نیز در منو وجود دارند که می توان همراه با هلیم فرنگی، خورد.

برای یک انتخاب کلاسیک، می توانید غذای سنتی تخم مرغ صدساله را با گوشت سفارش دهید یا تخم اردک شور با تکه های گوشت را امتحان کنید.

تخم مرغ صدساله، یک نوع خوراک چینی است که به وسیله ترشی انداختن تخم اردک، مرغ یا تخم بلدرچین در مخلوطی از خاک رس، خاکستر، نمک، آهک و پوست برنج برای چند هفته تا چند ماه تهیه می گردد. با این روش، زرده تخم مرغ به رنگ سبز تیره یا خاکستری در می آید و به خاطر حضور سولفید هیدروژن و آمونیاک، قوام کرم مانند و عطر و طعم قوی ای پیدا می نماید. سفیده آن هم تبدیل به ژله ای به رنگ قهوه ای تیره و ژله شفاف با طعم شور می گردد.

تخم اردک شور، یک محصول غذایی چینی است که با خیس کردن تخم اردک در آب نمک یا بسته بندی هر تخم مرغ در زغال نمکی شده مرطوب، تهیه می گردد. این تخم مرغها معمولا قبل از پوست کنده شدن، جوشانده یا بخارپز و به عنوان یک چاشنی یا طعم دهنده استفاده می شوند.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: چهار صبح تا 2:30 ظهر
 • تلفن: 0603 16 666 60+
 • آدرس: 93, Jalan Hang Lekir, City Centre, 50000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

4. ایر ماتا کوچینگ خیابان پتالینگ (Air Mata Kucing Petaling Street)

دکه مواد غذایی، دسر

یک فنجان چای گیاهی، برترین راه برای استراحت و ایجاد وقفه در ولع غذاخوردن است. شما در دکه ایر ماتا کوچینگ با دهه ها قدمت می توانید تنوع بینظیری از چای های گیاهی از جمله لانگن یا چشالو (longan)، لوئو هان گوئو (luo han guo) یا میوه مانک (نوعی کدو) و نوشیدنی های خربزه زمستانی را سفارش دهید.

مطمئن باشید نوشیدن یک فنجان چای ارزان و خوشمزه، برترین راه برای فرار از گرمای مالزی است.

 • ساعت های فعالیت: هر روز: 10 صبح تا 10 شب
 • تلفن: 7181 283 12 60+
 • آدرس: Lingkaran Syed Putra, Mid Valley City, 58000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

5. مادراس لین یونگ تائو فو (Madras Lane Yong Tau Foo)

رستوران، چینی

برای کشف دسته ای از دکه های خارق العاده که در خیابان های کوالالامپور، صبحانه و ناهار سرو می نمایند، باید از میان بازار صبحگاهی شلوغ و پر سر و صدای مادراس لین، راهتان را پیدا کنید. در میان آن ها، یک دکه غذایی مشهور در میان محلی ها به نام مادراس لین چی چیونگ فان (Madras Lane Chee Cheong Fun) وجود دارد که غذاهای باکیفیتی را با قیمت هایی معقول سرو می نماید. صف جلوی دکه در ساعت های شلوغ، بسیار طولانی می گردد؛ اما یونگ تائو فو، غذایی لذیذ از سبزیجات پرشده با خمیر ماهی، بسیار سریع طبخ می گردد و برای همین، انتظار برای این غذا زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

 • غذاها: غذای خیابانی، چینی، آسیایی، مالزی، فست فود
 • وعده ها: ناهار
 • ساعت های فعالیت: سه شنبه تا یکشنبه: هشت صبح تا سه ظهر
 • تلفن: 7893 336 19 60+
 • آدرس: Lorong Bandar 20 Off Jalan Petaling Kuala Lumpur, Kuala Lumpur 50000 Malaysia

6. شاورمای دمشق (Shawarma Damascus)

دکه مواد غذایی، خاورمیانه

برای خوردن یک لقمه لذیذ و خوشمزه در قلب کوالالامپور به سمت شاورمای دمشق در خیابان اصلی جالان بوکیت بینتانگ (Jalan Bukit Bintang) بروید. به محض رسیدن به آنجا، بوی شاورمای آبدار و طعم دارشده در حال طبخ، مشامتان را پر خواهد نمود.

اگر دوست ندارید در حین راه رفتن غذا بخورید، می توانید از جایگاه های کنار مغازه بهره ببرید. در حال استراحت و لذت بردن از غذای لذیذتان، فروشندگان سخت کوش این دکه را نیز دیدن کنید.

شاورما، با شباهت بسیار به کباب ترکی، از گوشت بره،گوسفند، بز، مرغ، بوقلمون، گاو، گوساله در سیخ های گردان تشکیل می گردد. قسمت های پخته شده گوشت، پس از بریده شدن در داخل نان مخصوص پیتا پیچیده و با تبوله، فتوش، نان طابون، تاهینی، حمص، شلغم، گوجه فرنگی و خیار سرو می شوند.

 • غذاها: فست فود، مدیترانه ای، خاورمیانه، عربی
 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 9 صبح تا چهار صبح
 • تلفن: 4890 18 277 60+
 • آدرس: Sungei Wang Plaza, Jalan Sultan Ismail, Bukit Bintang, 55100 Kuala Lumpur, Malaysia

7. چیو چیو چو توفو (Chew Chew Chow Tofu)

دکه مواد غذایی، چینی

امکان ندارد در بازار شبانه تامان کونات (Taman Connaught)، متوجه دکه شلوغ چیو چیو چو توفو نشوید. فقط کافی است که بوی تند وتیز پخش شده در خیابان را دنبال کنید تا به توفو یا پنیر سویای بدبوی این دکه مشهور برسید.

چه آن را دوست دارید و چه از آن متنفر هستید، حتما آن را امتحان کنید، چون ممکن است، بافت کرانچی و لایه های پر از طعم لذیذ آن، کاملا شما را شگفت زده کند.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 2:30 ظهر تا 10:30 شب
 • تلفن: 2886 3 3831 60+
 • آدرس: 7, Jalan Ambong Kiri 1, Kepong Baru, 52100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

8. یولک وانتان می (Yulek Wantan Mee)

دکه مواد غذایی، مالزی، چینی

به هر فودکورتی در شهر که بروید، قطعا با یک مغازه وانتان می، نوعی کوفته و نودل در سوپی از آب گوشت یا سبزیجات، روبه رو خواهید شد که یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی کوالالامپور به شمار می آید. البته باید بدانید که برترین نودل وانتان را می توانید در منطقه چراس (Cheras) در جنوب شرقی مرکز شهر کوالالامپور پیدا کنید.

کوفته های تند و خوش طعم و نودل لذیذ دکه یولک در میان ساکنین منطقه از اعتبار خاصی برخوردار هستند؛ پس وقتی به اینجا می آیید، انتظار یک صف طولانی را داشته باشید.

 • غذاها: چینی، آسیایی
 • وعده ها: ناهار، برانچ
 • ساعت های فعالیت: چهارشنبه تا دوشنبه: 7:30 صبح تا چهار عصر
 • تلفن: 6221 16 243 60+
 • آدرس: 19, Lorong Durian, Taman Cheras, 56100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

9. ناسی لمک وانجو (Nasi Lemak Wanjo)

رستوران، مالزی

وقتی در مالزی هستید، به هیچ وجه نباید از غذای لذیذ ناسی لمک بگذرید. برای خوردن این غذای کلاسیک، راه خود را به سمت رستوران ناسی لمک وانجو، یکی از قدیمی ترین دکه های ناسی لمک در سراسر کوالالامپور، کج کنید.

ناسی ملک، غذای ملی مالزی، برنج معطر پخته شده در شیر نارگیل است که معمولا به همراه ماهی خشک، بادام زمینی و تخم مرغ آب پز یا نیمرو، خیار و سس سمبل (متشکل از فلفل چیلی، سیر، خمیر میگو، زنجبیل و آب لیمو) در یک بشقاب سرو می گردد. برای لذیذتر کردن این وعده غذایی می توانید از میان مخلفات ارائه شده متنوع در رستوران، مانند مرغ سرخ شده، گوشت یا مرغ رندانگ و سس سمبل ماهی مرکب، یکی را انتخاب کنید.

 • غذاها: مالزی، آسیایی
 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 6:30 صبح تا 12 ظهر و سه ظهر تا یک شب
 • تلفن: 1963 11 6336 60+
 • آدرس: 8, Jalan Raja Muda Musa, Kampung Baru, 50300 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

10. کدای کوپی تیان هونگ (Kedai Kopi Tian Hong)

دکه مواد غذایی، مالزی، چینی

با قدم گذاشتن در دکه قدیمی کدای کوپی تیان هونگ که به سبک کافه های قدیمی جنوب شرق آسیا ساخته شده است، با ردیف هایی از مرغ کبابی و اردک های آویزان روبه رو خواهید شد. بعضی از افراد معتقد هستند که برترین چار سیو (char siew) یا گوشت راسته باربیکیوی کوالالامپور را می توان در اینجا پیدا کرد.

چار سیو، یک گوشت آبدار به خوبی کباب شده و مزه دار شده در سس خوش طعم کارامل است که در همان نگاه اول، آب دهانتان را راه می اندازد. در زمان سرو ناهار، صف این دکه مواد غذایی بسیار طولانی می گردد، پس سعی کنید که کمی زودتر به این سمت بیایید.

 • ساعت های فعالیت: سه شنبه تا یکشنبه: 11:30 صبح تا 3:30 ظهر
 • تلفن: 4811 17 276 60+
 • آدرس: 81, Jalan Tuanku 2, Salak South Garden, 57100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

11. نور ساتای (Nur Satay)

دکه مواد غذایی، مالزی

برای خوردن یک اسنک آبدار گوشتی آخر شب، باید به نور ساتای بروید. شما در اینجا، گوشت های مزه دار شده و به سیخ کشیده ای را که به آرامی در حال کباب شدن هستند، پیدا خواهید کرد. این غذا، یکی از لذیذترین غذاهای خیابانی کوالالامپور است.

گوشت کبابی را با یک سس کرانچی لذیذ از بادام زمینی مخلوط کنید و مطمئن باشید که طعم بهشتی این غذا، ارزش مصرف کالری بالایش را خواهد داشت. از گزینه های موجود در دکه نور ساتای می توان به کباب مرغ، گوشت گاو، دل و جگر و سیرابی با قیمت هر سیخ از 18.5 دلار، اشاره نمود.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 6 عصر تا 11 شب
 • آدرس: 4, Jalan Kerja Air Lama 1, Ukay Heights, 68000 Ampang, Selangor, Malaysia

12. ناسی لمک خیابان پیل (Nasi Lemak Peel Road)

دکه مواد غذایی، مالزی

دکه ناسی لمک خیابان پیل، نسخه چینی ناسی لمک، غذای ملی مالزی را سرو می نماید. پایه مدل چینی، یعنی برنج پخته شده در شیر نارگیل، ماهی خشک شده، بادام زمینی، تخم مرغ و خیار با غذای اصلی یکی است.

تفاوت آن ها در چیست؟ مخلفات کنار غذا. این دکه با پیشنهاد بیش از 10 گزینه جانبی از جمله مرغ سرخ شده، مرغ کاری، خورش کاری گوشت گوسفند، سبزیجات خرد و سرخ شده و بعلاوه خورش کاری محبوب گراز وحشی و سس سمبل ماهی مرکب، بهشتی از طعم ها را در اختیار شما می گذارد.

مقاومت در برابر غذاهای لذیذ دکه ناسی لمک خیابان پیل، بسیار سخت است، پس اصلا خجالت نکشید، مانند محلی ها بشقاب خودتان را حسابی پر کنید و دلی از عزا دربیاورید.

 • ساعت های فعالیت: آدینه تا چهارشنبه: 2:30 ظهر تا 9:30 شب
 • آدرس: 88, Jalan Peel, Maluri, 55100 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

13. نودل گوشت پیتر (Peters Pork Noodle)

دکه مواد غذایی، مالزی

دکه های نودل گوشت را می توان در هر گوشه ای از بازار غذای پخته هاکر (hawker centre) پیدا کرد. دکه نودل گوشت پیتر، واقع در رستوران وان سنترال (Restoran One Sentral)، یکی از محبوب ترین گزینه های محلی ها ، سوپ های استخوان گوشت خوش طعم و بینظیری را سرو می نماید. سوپ های پر ملات این دکه، پر از تکه های بزرگ گوشت و گوشت های خردشده هستند.

 • غذاها: مالزی، چینی، آسیایی
 • وعده ها: صبحانه، ناهار، برانچ
 • ساعت های فعالیت: دوشنبه تا شنبه: هفت صبح تا 2:15 ظهر؛ یکشنبه: هفت صبح تا دو ظهر
 • تلفن: 3953 13 336 60+
 • آدرس: 7, Jalan Tun Sambanthan 4, Brickfields, 50470 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

14. بریک فیلد پیسانگ گورنگ (Brickfields Pisang Goreng)

دکه مواد غذایی، دسر

پس از خروج از رستوران وان سنترال، بوی معطر موزهای سرخ شده، نظر شما را در بازار هاکر جلب خواهند کرد. یکی از قدیمی ترین دکه های اسنک پیسانگ گورنگ در کوالالامپور، بریک فیلد است که به جای موزهای خرد شده یا از وسط نصف شده از تکه های کامل پیسانگ راجا (نوعی موز پیوندی رایج در مالزی) استفاده و پس از غلتاندن آن ها در یک خمیر سبک، آن ها را سرخ می نماید.

پیسانگ گورنگ، یک غذای خیابانی طلایی، قهوه ای شیرین و کرانچی است که هواداران بسیاری دارد، به طوری که در زمان ناهار برای خرید آن، باید در صف های طولانی منتظر بمانید.

 • غذاها: آسیایی، مالزی
 • ساعت های فعالیت: هر روز: 12 ظهر تا پنج عصر
 • تلفن: 2511 12 617 60+
 • آدرس: 21, 19, Jalan Thambipillay, Brickfields, 50470 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

15. آکیونگ ای بی سی (Ah Keongs ABC) و دکه چندول (Cendol Stall)

دکه مواد غذایی، دسر

یکی از محبوب ترین دسرهای خنک مالای ها در گرمای تابستان، یک کاسه چندول است. دکه آکیونگ درست روبه روی دکه بریک فیلد پیسانگ گورنگ و رستوران وان سنترال در آنطرف خیابان واقع شده است.

دسر چندول در اینجا به صورت دستی به وسیله عمو آکیونگ با بافتی نرم و طعمی معتدل و معطر، سرو می گردد. ماده اولیه اصلی این دسر شیرین، ژله های سبز و رشته مانندی است که از عصاره برگ پاندان و آرد نخود سبز به دست می آید. این ژله ها معمولا با یخ پودرشده، شیر نارگیل و شیره غلیظ سرو می شوند. در بعضی موارد، ژله های مکعبی سیاه، لوبیای آزوکی، ذرت پخته شده و خارگیل نیز به چندول اضافه می شوند.

 • ساعت های فعالیت: هر روزه: 8:30 صبح تا چهار عصر
 • تلفن: 6656 12 319 60+
 • آدرس: 21A, Jalan Padang Belia, Brickfields, 50470 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia
منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2099

به "تور ارزان کوالالامپور: برترین غرفه های غذای خیابانی در کوالالامپور، مرکز افسانه ای مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان کوالالامپور: برترین غرفه های غذای خیابانی در کوالالامپور، مرکز افسانه ای مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید