طراحی بازی های شناختی با قابلیت ارزیابی و سنجش تمرکز و حافظه بچه ها و نوجوانان

به گزارش بانوی ایران، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از کاربرد بازی های شناختی این شرکت به صورت مسابقاتی در مدارس جهت ارزیابی و سنجش پارامترهای توجه، تمرکز و حافظه بچه ها و نوجوانان خبر داد و گفت: حوزه فعالیت این شرکت دانش بنیان در زمینه های علوم شناختی، روان شناسی، تحلیل داده ها، هوش مصنوعی و بازی سازی است.

طراحی بازی های شناختی با قابلیت ارزیابی و سنجش تمرکز و حافظه بچه ها و نوجوانان

به گزارش خبرنگاران، دکتر هادی مرادی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: بازی های شناختی شرکت در قالب بسته هایی در بستر وب و به منظور ارزیابی و ارتقای عملکردهای شناختی برای مشتریان ارائه می شود.

وی افزود: این بازی ها به صورت مسابقاتی در مدارس جهت ارزیابی و سنجش پارامترهای توجه، تمرکز و حافظه بچه ها و نوجوانان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این بازی ها برای بچه های که دارای اختلال هایی مانند اختلال یادگیری یا بیش فعالی و کمبود توجه بوده اند در قالب پکیج هایی برای ارتقای عملکردهای شناختی آن ها ارائه شده و در کلینیک ها استفاده می شود.

مدیرعامل این شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در توضیح مزایای رقابتی شرکت اظهار کرد: بازی های شناختی که توانایی ارزیابی را داشته باشند، عمدتاً تولید خارج بوده و با حداقل هزینه هم گران هستند، محصول این شرکت نسبت به محصولات مشابه هزینه کمتری دارد.

دکتر مرادی اعلام نمود: همچنین محصول های خارجی شرایط کاربران را با جامعه های نرمال شده در خارج از کشور مقایسه می کنند که ممکن است تفاوت هایی با جامعه ایرانی داشته باشند، اما محصولات شرکت ما شرایط شناختی افراد را بر اساس افراد در جامعه ایرانی سنجش می کنند که این خود می تواند مزیت رقابتی ما نسبت به محصولات مشابه شناختی خارجی باشد.

وی در ادامه افزود: در کلینیک ها برای ارتقای علمکردهای شناختی مراجعین از محصولات مشابه خارجی استفاده می شود که علاوه بر هزینه های بسیار بالا، صرفاً فقط برای مراجعین حضوری کلینیک قابل استفاده است. اما محصول شرکت ما، علاوه بر هزینه بسیار کمتر نسبت به رقبای خارجی خود، گرافیک مجذوب کننده تری داشته و مراجعین می توانند هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از خدمات این محصول بهره ببرند.

مدیرعامل این شرکت فناور اعلام نمود: آنلاین بودن مزیتی است که امکان استفاده از محصول را در همه زمان ها برای مراجعین فراهم می کند و درمانگران نیز به صورت آنلاین می توانند فعالیت های اجرا شده مراجعین را مشاهده کنند و این امکان استفاده روزانه توان ارتقای مراجعین را افزایش می دهد که در محصول هایی که تنها به صورت حضوری و فیزیکی قابل استفاده هستند، به هیچ عنوان مشاهده نمی شود.

دکتر مرادی با اشاره به این که در سال های ابتدایی بیشتر موارد تحقیقاتی پروژه ها بررسی و اصلاح شد، گفت: محصولات شرکت ما به تازگی به بازار مدارس و کلینیک ها وارد شده است و با توجه به پیش بینی های اجرا شده تا 18 ماه آینده می توان به 10 درصد بازار قابل دستیابی، دسترسی پیدا کرد.

وی با تأکید بر این نکته که بازی های شناختی این شرکت در حوزه توجه، تمرکز و حافظه بر مبنای تست های استاندارد جهانی طراحی شده و فرافرهنگی است، اعلام نمود: این محصولات قابلیت استفاده در بازارهای کشورهای فارسی زبان و خاورمیانه را به صورت عمده دارد و این محصول توانایی استفاده در سیستم های آموزشی مدارس خارج از کشور را نیز داراست.

مدیرعامل این شرکت فناور با یادآوری این نکته که شرکت های حوزه فناوری های همگرا به تخصص های مختلف نیاز دارند، گفت: دسترسی به افراد مناسب و کارآمد برای شرکت های این حوزه مشکل است. همچنین تعاملات میان این افراد با یکدیگر گاهی به علت این که از حوزه های مختلف وارد می شوند، به چالش می رسد. به همین علت بهبود مهارت های نرم و ایجاد امکان همکاری بسیار مهم است.

مرادی در توضیح چالش های کسب وکاری که این شرکت با آن ها روبرو شده است، گفت: تعامل با حوزه هایی با تخصص های متفاوت و عدم توانایی درک یکدیگر و ورود به بازارهای ناشناخته از جمله چالش های کسب وکاری شرکت ما بود. این شرکت برای حل این چالش ها از روش هایی مانند آشنا شدن با حوزه های تازه، استفاده از افراد آشنا به آن حوزه در تیم، تعامل جدی با مشتریان در بازارهای تازه، سعی در ایجاد درک متقابل و گاهی جایگزینی افراد بهره برده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2110

به "طراحی بازی های شناختی با قابلیت ارزیابی و سنجش تمرکز و حافظه بچه ها و نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی بازی های شناختی با قابلیت ارزیابی و سنجش تمرکز و حافظه بچه ها و نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید