شش دهه حکومت برادران کاسترو بر کوبا انتها یافت

به گزارش بانوی ایران، با انتخاب رئیس جمهور کوبا به عنوان رهبر حزب حاکم کمونیست، شش دهه حکمرانی برادران کاسترو بر کوبا انتها یافت.

شش دهه حکومت برادران کاسترو بر کوبا انتها یافت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حزب حاکم کمونیست کوبا، روز دوشنبه و در آخرین روز نشست خود میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور این کشور را به عنوان دبیر نخست این حزب که قدرتمندترین پُست در کوبا به شمار می آید، انتخاب کرد.

با رسیدن دیاز کانل به این سمت، شش دهه حکومت برادران کاسترو بر کوبا انتها یافت. فیدل و رائول کاسترو از انقلاب 1959 تا کنون قدرت را در کوبا در دست داشتند.

پیش از رائول, برادر بزرگترش فیدل قدرت را در دست داشت که وظایف خود را در سال 2006 به رائول منتقل کرد.

در سال 2011، رائول به طور رسمی به عنوان دبیر اول حزب کمونیست کوبا انتخاب شد و در سال 2016 بار دیگر به این سمت انتخاب شد.

دیاز کانل 60 سال دارد و پس از انقلاب کوبا به جهان آمده پیشتر و در سال 2018 نیز جایگزین رائول کاسترو به عنوان رئیس جمهور این کشور شد و انتظار می رفت که وی صندلی رهبر حزب کمونیست کوبا را نیز در دست بگیرد.

وی پس از آنکه به ریاست جمهوری رسید تاکید نمود که کوبا را از راستا حزب سوسیالیسم دور نخواهد کرد اگر چه وی تحت فشار برای انجام اصلاحات مالی در این کشور است.

دیاز کانل پیش از پیوستن به دولت ملی به عنوان وزیر آموزش و پرورش در سال 2009، رهبر حزب حاکم در دو استان کوبا بوده است. وی در سال 2013 با ارتقای صندلی به دست راست کاسترو تبدیل شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1645

به "شش دهه حکومت برادران کاسترو بر کوبا انتها یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش دهه حکومت برادران کاسترو بر کوبا انتها یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید