روزنامه انگلیسی مدعی انتخاب رهبر برای لیبی شد

به گزارش بانوی ایران، ایسنا نوشت: روزنامه تایمز انگلیس نوشت: مجموعه ای از توطئه ها در جریان هستند تا سیف الاسلام قذافی پسر دیکتاتور مخلوع این کشور به رهبری لیبی برسد؛ توطئه هایی که از سوی مسکو راهنمایی می شوند.

روزنامه انگلیسی مدعی انتخاب رهبر برای لیبی شد

روزنامه تایمز انگلیس در گزارشی تفصیلی که توسط آنتونی لوید، روزنامه نگار امور جنگ تهیه شده، می نویسد: از بین طرح های اولیه این توطئه موضوع دو زندانی روس به نام های ماکسیم شوگالی و سمیر سعیفان، دو بازداشتی در لیبی هستند که دولت روسیه مدعی است آنها پژوهشگران اجتماعی بودند که توسط گروهی تروریستی وابسته به دولت وفاق ملی لیبی ربوده شدند.

این روزنامه می آورد، اسنادی که به آن دست یافته در کنار اطلاعاتی است که تحلیلگران و پژوهشگران سه قاره رد و بدل می نمایند و آنها به نتیجه دیگری رسیده اند مبنی بر این که دو زندانی بازداشتی در زندان معیتیقه جزئی از طرح مصوب شده کرملین برای آماده سازی سیف الاسلام قذافی بودند تا بعد از عبور از انقلاب این کشور که به براندازی پدرش منجر شد، رهبر لیبی بگردد.

در این گزارش اشاره شده روسیه چشم به پیروزی نظامی بر دولت وفاق به دست هم پیمان خود یعنی خلیفه حفتر دوخته بود اما بعد از شکست های پی در پی نیروهای شرق لیبی به رهبری ژنرال حفتر تمام آرزوهایش نقش بر آب شد چرا که دولت وفاق ملی با یاری ترکیه توانست نیروهای حفتر را به عقب براند.

بر اساس این گزارش، روسیه تمام تخم مرغ هایش را در سبد حفتر نگذاشت و آنطور که تایمز آگاه شده، قذافی پسر از سوی روس ها آماده شده تا طرحی برای آغاز یک جریان سیاسی به رهبری خودش را پیش ببرد. این جریان سیاسی با نام بیداری لیبی آغاز می گردد و مجموعه شعارهایی برای تبلیغ این جنبش پیشنهاد شده، از جمله امنیت و صلح، لیبی قاطع.

طبق این گزارش، روس ها پیشنهاد کردند وجهه مخالفان سیف الاسلام را خدشه دار نمایند همچنین پیشنهاد دادند تظاهرنمایندگان اجیر شده ای را در لاهه آماده نمایند تا در صورت بازداشت و تحویل او به دادگاه کیفری بین المللی به اتهام جرایم جنگی وارد عمل شوند.

مرکز تحقیقاتی دوسییه که دفتر آن در لندن است و از سوی یک میلیاردر روس حمایت می گردد، گفته است، پیشنهاد فوق الذکر نشان می دهد که سیف الاسلام از سوی روس ها برای رهبری سیاسی کشورش آماده می گردد و روس ها بر اساس پرونده لیبی و یافته های اسناد فرد معروف به آشپز پوتین که بسیار به رئیس جمهوری این کشور نزدیک است به این جزئیات دست یافتند.

دو زندانی روس در لیبی به نفع رهبر شرکت واگنر که به طور غیررسمی با دولت روسیه همکاری نموده و خدمات نظامی ویژه ارائه می نماید همکاری می نمایند. آمریکا در سال 2018 بر رهبر این گروه یعنی الکساندر مالکویچ بخاطر دست داشتن در جرایم سایبری و روابط با آشپز پوتین به دلیل پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا تحریم هایی را اعمال کرد.

در این گزارش اشاره شد که دو زندانی روس که از سوی دولت وفاق به جاسوسی متهم شده اند با قذافی پسر در برهه ای بین رسیدنشان به لیبی در مارس 2019 تا بازداشت شان دو ما بعد از آن سه بار دیدار کردند، البته محل اختفای سیف الاسلام از زمان آزادی اش از زندان رسانه ای نشده و او به رغم وجود حکم جلبش از سوی دادگاه کیفری بین المللی آزاد شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1148

به "روزنامه انگلیسی مدعی انتخاب رهبر برای لیبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه انگلیسی مدعی انتخاب رهبر برای لیبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید