رضوانی: به استخرداران، ناجیان و مربیان وام داده می گردد، پیگیر بازگشایی استخرها هستیم

به گزارش بانوی ایران، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از اختصاص وام به استخرداران، ناجیان و مربیانی که به دلیل تعطیلی استخرها متضرر شده اند، اطلاع داد.

رضوانی: به استخرداران، ناجیان و مربیان وام داده می گردد، پیگیر بازگشایی استخرها هستیم

محسن رضوانی با اعلام این خبر به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: درباره ضرری که اهالی ورزش های آبی متحمل شدند، مکاتبه ای با وزیر ورزش و جوانان انجام دادم. به همین دلیل و به دستور وزیر ورزش و جوانان، آقای نیکوخصال با وزیر تعاون جلسه ای برگزار کرد و وامی مصوب شد که به استخرداران، ناجی و مربیان داده گردد. ما پیگیر هستیم و امیدوارم به زودی اجرایی گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به ضربه ای که اهالی ورزش آبی از ویروس کرونا و تعطیلی استخرها خوردند، گفت: ضربه ای که ورزشکاران آبی خوردند هیچ رشته ای در جهان نخورده است، به دلیل اینکه از همان ابتدا از استخرها به عنوان محیطی خطرناک برای انتقال ویروس یاد می شد و مسئله بزرگی شد و بعد از مدتی کشورهای مختلف با توجه به حساسیت و توجه شان به این رشته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی استخرها را بازگشایی کردند. به عنوان مثال کشورهای شرق اروپا مثل صربستان، مجارستان و کرواسی مسابقات لیگ واترپلو را برگزار کردند. مسابقات لیگ واترپلو در این کشورها بعد از فوتبال دومین رشته پرمخاطب است. لیگ واترپلو در این کشورها بدون تماشاگر و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می گردد. در کشورهای اروپایی مثل انگلستان هم استخرها بسته شده است، اما تمرینات قهرمانان شان در قرنطینه و استخری خاصی انجام می گردد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اضافه نمود: ناجیان غریق ما هم آسیب بسیار جدی خوردند و به دلیل مشکلاتی که برای ناجیان غریق پیش آمده است، باید به آنها یاری کنیم. ما به شدت پیگیر بازگشایی استخرها هستیم.

وی در ادامه به پیگیری هایی که برای بازگشایی استخرها داشته است، اشاره نمود و گفت: از حدود یک ماه گذشته به وسیله دکتر علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پیگیری کردیم، اما با بازگشایی استخرها مخالفت شد. در جلسه اخیر هم پیشنهاد شد یک استخر در استان ها برای آموزش باز گردد که ستاد مبارزه با کرونا با این پیشنهاد به شدت مخالفت کرد. البته شناگران ملی پوش در استخر آزادی تمرینات خود را انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1441

به "رضوانی: به استخرداران، ناجیان و مربیان وام داده می گردد، پیگیر بازگشایی استخرها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضوانی: به استخرداران، ناجیان و مربیان وام داده می گردد، پیگیر بازگشایی استخرها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید