برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان همچنان در ابهام

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران، مهرماه گذشته درگیری ها و بحران های سیاسی در هنگ کنگ باعث تصمیم کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه برای لغو بازی های آسیایی ناشنوایان در این کشور شد.

برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان همچنان در ابهام

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی بهار 99 همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

بدین ترتیب این بازی ها که قرار بود 10 تا 21 آبان ماه برگزار گردد، به زمان دیگری موکول شد اما با وجود گذشت چهارماه و رایزنی هایی که طی این مدت برای معین محل جدید بازی ها انجام شد هنوز جمع بندی معینی حاصل نشده است.

محمد پورگر رئیس ایرانی کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه در تبادل نظر با خبرنگاران در این مورد گفت: مشکل اینجا است که هنوز در خصوص میزبان مسابقات به قطعیت نرسیده ایم. البته بحرین و اردن گزینه های اصلی برای میزبانی هستند اما منتظر هستیم تا پاسخ قطعی یکی از آنها را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: برای معین محل جدید برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان بازدیدی از امکانات هر دو کشور بحرین و اردن که جزو گزینه های موردنظر بودند، داشتیم. شرایط برای برگزاری بازی ها در هر دو کشور مساعد و مناسب بود اما قاعدتاً نهایی کردن یکی از آنها مستلزم تاییدیه مقامات ورزشی شأن است.

رئیس ایرانی کنفدراسیون آسیایی ورزش های ناشنوایان توضیح داد: برای برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان در بحرین یا اردن، مقامات مربوطه آنها رایزنی هایی با مقامات عالی رتبه ورزشی و غیر ورزشی خود داشته اند تا بتوانند در خصوص مسائل اقتصادی و بودجه مصوب برای هزینه کرد، به جمع بندی برسند. پاسخ دریافتی در این زمینه معین کننده است.

پورگر یادآور شد: هزینه رفت و برگشت کشورهای شرکت کننده در بازی های آسیایی ناشنوایان بر عهده خودشان است اما دیگر هزینه ها با کشور میزبان است. شاید یک کشور بتواند مثلاً با یک میلیون دلار بازی ها را برگزار کند و شاید کشوری به بودجه بیشتر احتیاج داشته باشد. برای ما برگزاری با کیفیت، منظم و امن بازی ها مهم است.

وی همچنین گفت: تعطیلات سال نو میلادی باعث شد رایزنی ها برای دریافت پاسخ نهایی به تأخیر بیفتد. فکر می کنم حداکثر تا دو هفته دیگر بتوانیم در خصوص محل برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان به نتیجه معین برسیم.

رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه تاکید نمود: کوشش ما برگزاری قطعی این دوره بازی ها است. اکتبر 2020 (مهر 99) هم زمان موردنظر است. ضمن اینکه دوره آینده بازی ها هم سال 2023 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 663

به "برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان همچنان در ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان همچنان در ابهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید