باغ هورفر در دل بافت متراکم و ریزدانه منطقه 7 افتتاح شد

به گزارش بانوی ایران، با حضور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ، شهردار منطقه 7 ، مدیرعامل سازمان بوستان هاو فضای سبز ، مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران ، مدیرعامل سازمان آتش نشانی ، قائم مقام و جمعی از مدیران ارشد منطقه باغ هورفر در دل بافت متراکم و ریزدانه منطقه 7 افتتاح شد.

باغ هورفر در دل بافت متراکم و ریزدانه منطقه 7 افتتاح شد

به گزارش بانوی ایران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در جریان این مراسم با ابراز خرسندی از افتتاح باغ هور فر در منطقه 7 اظهار کرد: وجود چنین فضایی در محله ارامنه که دارای بافتی متراکم و ریزدانه بوده و از سرانه فضای سبز پایینی برخوردار است ضمن افزایش سرانه فضای سبز زمینه بهره مندی شهروندان از چنین فضای مطلوبی را فراهم می نماید که باعث ایجاد سرزندگی و نشاط در سطح محله و منطقه می گردد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ادامه اظهار امیدواری کرد که با الگو برداری از اقدام شهرداری منطقه 7 در تملک باغات و فضاهای سبز خصوصی جهت استفاده عمومی خصوصا در نقاط کم برخوردار و دارای بافت متراکم، ضمن افزایش سرانه فضای سبز و زیباسازی و طراوت بخشیدن به فضاهای شهری زمینه بهره مندی همه شهروندان از این فضاها و افزایش کیفیت محیط زیست شهری مهیا گردد.

معاون شهردار تهران در خاتمه ضمن اعلام حمایت معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از تملک باغ ها و فضاهای سبز در دل بافت مسکونی توسط مناطق و تبدیل آنها به فضای سبز عمومی جهت استفاده شهروندان، گفت: در این زمینه از هیچگونه کمکی دریغ نخواهیم کرد و همه با هم کوشش خواهیم کرد در جهت تحقق شعار محوری شهرداری تهران که همانا تبدیل تهران به شهری بانشاط و زیست پذیر برای شهروندان تهرانی است، گام برداریم.

در ادامه سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 نیز گفت: هم راستا با سیاست مدیریت شهری تهران در خصوص توزیع عادلانه امکانات و خدمات با نگاه ویژه به محلات کم برخودار، افزایش سرانه فضای سبز منطقه خصوصا در محلات کم برخوردار در دستور کار نهاده شد.

حاجوی در ادامه اعلام کرد: با تشکیل کارگروهی نسبت به شناسایی باغ ها و فضاهای سبز خصوصی که در دل بافت مسکونی خصوصا در محلات دارای بافت متراکم و ریزدانه وجود داشت اقدام و جلسات متعددی با حضور مدیران ارشد منطقه با مالکین این فضاهای سبز برگزار گردید که در نهایت منتج به خرید باغ هور فر جهت بهره برداری عمومی از آن به عنوان باغی ایران شد.

شهردار منطقه 7 اظهار کرد: این باغ بیش از 3000 متر مربع مساحت دارد و باتوجه به نوع طراحی آن که از سبک باغ های ایرانی الگوبرداری گردیده دارای ظرفیت بالایی است که ضمن افزایش سرانه فضای سبز درمحله ارامنه زمینه ساز معرفی سبک اصیل معماری باغ های ایرانی به شهروندان باشد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 7 ، حاجوی در خاتمه ضمن قدردانی از حمایت ها و اهتمام ویژه شهردار محترم تهران در خصوص حفظ باغات و پیگیری های مجدانه معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در تملک این باغ جهت بهره برداری عموم شهروندان منطقه اظهار امیدواری کرد که با ادامه حمایت های مدیران ارشد شهرداری تهران در آینده ای نزدیک چندین فضای سبز خصوصی دیگر در نقاط مختلف منطقه تملک و جهت بهره برداری در اختیار عموم شهروندان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 13

به "باغ هورفر در دل بافت متراکم و ریزدانه منطقه 7 افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ هورفر در دل بافت متراکم و ریزدانه منطقه 7 افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید