اختصاص اعتبار برای شناسایی آثار تاریخی شهرستان ایوان

به گزارش بانوی ایران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از انجام عملیات بررسی و شناسایی ثبت آثار تاریخی شهرستان ایوان خبر داد.

اختصاص اعتبار برای شناسایی آثار تاریخی شهرستان ایوان

به گزارش بانوی ایران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات بررسی و شناسایی ثبت آثار تاریخی شهرستان ایوان با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی انجام می شود.

او اضافه کرد: از جمله عملیات بررسی و شناسایی شهرستان ایوان می توان به بررسی میدانی و جمع آوری مستندات و مدارک فنی - تهیه حداقل 10 تصویر از اثر - تهیه و تکمیل پرونده ثبت اثر بر اساس فرمت ابلاغی سازمان مرکزی - نقشه برداری اثر جهت مشخص عرصه پیشنهادی اشاره کرد.

شنبه زاده شرح داد: این آثار باستانی در سطح شهرستان ایوان شناسایی و در صورت ثبت مزایایی از جمله بازسازی، مرمت و بهسازی به آنها تعلق می گیرد و هر شهرستانی که آثار ثبت شده بیشتری را دارا باشد از اعتبارات و حفاظت زیادی نیز بهره مند می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد: شهرستان 55 هزار نفری ایوان در 35 کیلومتری شمال ایلام دارای 67 اثر تاریخی از جمله طاق شیرین و فرهاد، آتشکده سیاهگل، پل شیر پناه، قلعه گوریا، محوطه گاو میش، تپه شمیران، کلان، تپه نرگسی شهر تاریخی جوی زر است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 324

به "اختصاص اعتبار برای شناسایی آثار تاریخی شهرستان ایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص اعتبار برای شناسایی آثار تاریخی شهرستان ایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید