گلوبال تایمز: چین هر زمان بخواهد ناوهای آمریکایی را نابود می کند

به گزارش بانوی ایران، رسانه دولتی چین بیان نمود، اگر چین نمی خواست حرکت و حضور دو ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای چین جنوبی ممکن نبود و چین می تواند با موشک هایش هر زمان که بخواهد این دو ناو را نابود کند.

گلوبال تایمز: چین هر زمان بخواهد ناوهای آمریکایی را نابود می کند

به نقل از دیلی میل، گلوبال تایمز همچنین در توییتی هشدار داد: چین دارای مجموعه گسترده ای از سلاح های ضد کشتی مانند دونگ فنگ DF-21D و موشک های DF-26 است که می تواند با آنها آمریکایی ها را هدف قرار دهد.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده، دو ناو هواپیمابر آمریکایی روز شنبه در دریای مورد مناقشه چین جنوبی مشغول انجام تمرینات بودند، در حالی که چین نیز مشغول انجام تمرینات نظامی بود که مورد انتقاد پنتاگون و کشورهای همسایه قرار گرفته است.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین همچنین نوشت، تحلیلگران خاطرنشان کرده اند که چینی ها هر زمان بخواهند می توانند ناوهای هواپیمابر را با موشک هایشان از بین ببرند.

در گزارش گلوبال تایمز نوشته شده: دریای چین جنوبی کاملاً در سیطره ارتش آزادی بخش خلق چین است و هرگونه اقدام ناوهای هواپیمابر آمریکایی در این منطقه، تنها به دلخواه ارتش آزادی بخش خلق چین انجام می شود.

چین و آمریکا یکدیگر را به تنش زایی در این راه آبی استراتژیک متهم کرده اند، آن هم در زمانی که روابط پر کشمکشی بین دو کشور بر سر همه چیز، از ویروس کرونا گرفته تا تجارت با هنگ کنگ، برقرار است.

چین، انتقاد آمریکا از تمرینات نظامی اش در روز جمعه را رد و اظهار داشت که مقصر تنش های فزاینده، آمریکا است.

بر اساس اعلام ارتش آمریکا، مدت زیادی است که ناوهای هواپیمابر آمریکایی در غرب اقیانوس آرام، و از جمله در دریای چین جنوبی، تمرینات نظامی انجام می دهند. اخیراً آمریکا دارای سه ناو هواپیمابر در این منطقه بود.

چین نیز هفته گذشته اظهار داشت که برای انجام 5 روز تمرین نظامی برنامه ریزی کرده و این تمرینات از 1 ژوئیه (11 تیر) در نزدیکی جزایر پاراسل- که هم چین و هم ویتنام ادعای مالکیت آن ها را دارند- آغاز می شوند.

ویتنام و فیلیپین نیز از تمرینات نظامی چین انتقاد کرده و هشدار داده اند که آن ها هم می توانند در منطقه تنش ایجاد کنند و بر روابط پکن با همسایه هایش تأثیرگذار باشند.

ایالات متحده، چین را به تلاش برای ارعاب همسایگان آسیایی اش که ممکن است بخواهند از ذخایر گسترده نفت و گاز این منطقه استفاده کنند، متهم کرده است. برونئی، مالزی، فیلیپین، تایوان و ویتنام همگی ادعای مالکیت بخش هایی از دریای چین جنوبی را دارند که از طریق آن هر سال حدود 3 تریلیون دلار تجارت انجام می شود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1145

به "گلوبال تایمز: چین هر زمان بخواهد ناوهای آمریکایی را نابود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلوبال تایمز: چین هر زمان بخواهد ناوهای آمریکایی را نابود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید