ولید جنبلاط خواهان گفت وگوی ملی شد

به گزارش بانوی ایران، رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه لبنان پس از اعلام استعفای نخست وزیر این کشور، لبنانی ها و جریان های سیاسی این کشور را به آرامش و گفت وگوی ملی دعوت کرد.

ولید جنبلاط خواهان گفت وگوی ملی شد

به گزارش گروه بین الملل بانوی ایران، ولید جنبلاط رئیس حزب التقدمی الاشتراکی (سوسیالیست ترقی خواه) لبنان روز سه شنبه پس از اعلام استعفای سعد الحریری نخست وزیر این کشور، همه طرف ها و جریان های سیاسی لبنانی را به آرامش و تبادل نظر دعوت کرد.

وی که با شبکه خبری المیادین تبادل نظر می کرد، اضافه نمود: امیدوارم فضای آرامش و تبادل نظر در لبنان حکمفرما گردد.

ولید جنبلاط تاکید نمود که من نمی دانم الحریری اکنون چه شرایطی دارد،، ولی وی اگر بخواهد به نخست وزیری بگردد، من در کنار او هستم.

رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه لبنان گفت که ما نمی خواهیم لبنان را وارد درگیری جناح های سیاسی بکنیم، چون در آن صورت همه لبنانی ها باید هزینه آن را بپردازند.

وی همچنین به مساله انسداد خیابان های لبنان به دنبال اعتراضات لبنانی ها اشاره نمود و گفت که ما مخالف این اقدام و همچنین مخالف روش برخورد با معترضان هستیم.

سعد الحریری نخست وزیر لبنان روز سه شنبه در سیزدهیمن روز اعتراضات مردم این کشور، استعفای خود را در واکنش به ادامه اعتراض های مردمی گفت و گفت که به بن بست رسیده و استعفای خود و دولتش را تسلیم رئیس جمهور می نماید.

سعد الحریری در صفحه توییتر خود هم نوشت: من در پاسخ به بسیاری از لبنانی ها که به خیابان ها آمده اند، استعفا کردم.

این دومین استعفای سعد الحریری طی دو سال اخیر است. وی در آبان ماه 1396 نیز یک هفته پس از سفری غیرمنتظره که به عربستان داشت، در شبکه العربیه ظاهر شد و با اعلام استعفایش، اظهارات بسیار تندی علیه ایران و حزب الله بیان کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 530

به "ولید جنبلاط خواهان گفت وگوی ملی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولید جنبلاط خواهان گفت وگوی ملی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید