نرخ تورم انگلیس در پایین ترین سطح 4سال اخیر

به گزارش بانوی ایران، نرخ تورم پنجمین اقتصاد بزرگ جهان به پایین ترین سطح خود از زمان همه پرسی برگزیت رسید.

نرخ تورم انگلیس در پایین ترین سطح 4سال اخیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا و انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیتهای اقتصادی در این کشور شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا سرانجام ماه آوریل با 0.7 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به 0.8 درصد رسیده است.

این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی انگلیس در طول چهار سال اخیر محسوب می شود، بیش از همه تحت تأثیر کاهش نرخ تورم بخش آب و برق قرار گرفته است که تورم آن از 1.7 درصد در ماه مارس به منفی 1.1 درصد در ماه آوریل تقلیل پیدا کرده است. نرخ تورم در بخش حمل و نقل از 1.3 درصد به منفی یک درصد رسیده است. در بخش خدمات صنعتی نیز نرخ تورم نزولی بوده و از 2.5 درصد در ماه مارس به 1.3 درصد در ماه آوریل کاهش یافته است.

هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن در نظر نمی گیرد، تا سرانجام ماه آوریل با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل خود به 1.5 درصد رسیده است.

نرخ تورم ماهانه در انگلیس نیز با 0.1 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به منفی 0.1 درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم انگلیس در بازه زمانی 1989 تا 2019 معادل 2.55 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ماه آوریل 2015 با 8.5 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل 2015 با منفی 0.1 درصد بوده است.

نرخ تورم ماه مارس می تواند باعث ناامیدی بیشتر بانک مرکزی شود که رسیدن به سطح دو درصدی را هدفگذاری کرده و بخش بزرگی از توان و ابزارهای در اختیار خود را برای تقویت رشد اقتصادی و حمایت از کسب و کارها در برابر شیوع ویروس کرونا هزینه کرده است. انگلیس اکنون برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا با دستور نخست وزیر قرنطینه شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1092

به "نرخ تورم انگلیس در پایین ترین سطح 4سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ تورم انگلیس در پایین ترین سطح 4سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید