مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای به همراه دو توله در ارسنجان فارس

به گزارش بانوی ایران، یک قلاده خرس به همراه توله هایش در منطقه حفاظت شده شکار ممنوع کوه خم واقع در شهرستان ارسنجان مشاهده شده اند.

مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای به همراه دو توله در ارسنجان فارس

به گزارش بانوی ایران، این منطقه حفاظت شده نزدیک روستای اسلام آباد واقع شده است و فیلم این خرس و توله هایش هنگامی که به باغ های روستای اسلام آباد نزدیک شده اند، توسط یکی از عشایر شهرستان ارسنجان گرفته شده است.

اداره محیط زیست شهرستان ارسنجان با توجه به ارزشمند بودن گونه خرس قهوه ای، جوامع محلی را با هدف حفاظت از این حیوان و سایر حیوانات این زیستگاه آموزش داده است.

خرس قهوه ای پستانداری از راسته گوشتخواران بزرگ جثه است که وزن آن بین 90 تا 400 کیلوگرم بوده و گونه هایی از آن در ایران زندگی می نماید.

این نوع از حیوانات وحشی، در مناطق مرکزی و شمالی استان فارس، نظیر شهرستان های شیراز، مرودشت، پاسارگاد، ارسنجان و ... دیده شده است. به گزارش بانوی ایران، منطقه شکار ممنوع کوه خم شهرستان ارسنجان 33 هزار و 500 هکتار وسعت دارد و از سال 92 تحت حفاظت قرار گرفته و شکار در آن ممنوع شده است. از این منطقه به عنوان یک کریدور بین پارک ملی بختگان و منطقه شکار ممنوع توجردی بوانات یاد می گردد و از زیستگاه های منحصر به فرد خرس قهوه ای در ایران است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 75

به "مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای به همراه دو توله در ارسنجان فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده یک قلاده خرس قهوه ای به همراه دو توله در ارسنجان فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید