مجلس در ماجرای عنابستانی طلبکار شد!

به گزارش بانوی ایران، پس از گذشت یک هفته از جنجال سیلی علی اصغر عنابستانی به مامور راهور ناجا، حالا که سروصداوها فروکش کرده نمایندگان مجلس مدعی شده اند و به دفاع از عنابستانی برخواسته اند.

مجلس در ماجرای عنابستانی طلبکار شد!

حسینعلی حاجی دلیگانی کننده مردم میمه، برخار و شاهین شهر و عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ماجرای کننده سبزوار و درگیری او با مامور راهور پلیس در خیابان دروازه دولت تهران گفت: ضمن تحسین کننده ای که یک سیلی به نفس اماره خودش و یکی سیلی به دشمنان نظام و مجلس زد به نیروی انتظامی هشدار می دهم که از عذرخواهی این کننده عبرت بگیرد و اجازه ندهد که مامورانش در هنگام اعمال قانون از چهارچوب قانون تجاوز کنند.

او با بیان اینکه نظام اسلامی مردم و قانون برایش فرقی نمی کند از نیروی انتظامی پلیس خواست تا نسبت به ادبیات مامور راهور از مجلس عذرخواهی کند.

حاجی دلیگانی گفت: عذرخواهی بزرگتر ناجا نیز باید به خاطر حرف های غیرقانونی یک مسئول ناجا باشد که چندی پیش می خواست مجرمین را دست شکسته ببیند.

اشاره این کننده به سخنان چندی پیش سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، بود که در برابر دوربین ها دستور می داد ماموران، دست و پای افرادی که قمه دستشان است را در هنگام بازداشت بشکنند. او در پاسخ به سئوال خبرنگار که حقوق متهم چه می شود؟ گفت: حقوق متهمان فقط زنده ماندن آنهاست.

اما غیر از حاجی دلیگانی بهروز محبی نجم آبادی همکار عنابستانی و دیگر کننده سبزوار هم امروز درباره ماجرای سیلی زدن به سرباز به شدت رسانه ها را متهم کرد.

محبی گفت: فضای رسانه ای تبدیل شده به عده ای شعبان بی مخ که از کاه کوه می سازند. آدم هایی هستند که دروغ پردازی می کنند حادثه ها را بزرگ نمایی می کنند مانند خطای عنابستانی که در آن بزرگنمایی صورت گرفت.

این کننده در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید این توهین به فضای رسانه ای کشور، است، اظهار کرد: منظورم با عده ای است که در اجرای نجفی واقعیت را وارونه نشان دادند ولی در ماجرای عنابستانی بزرگنمایی کردند.

انتشار فیلمی از نحوه برخورد علی اصغر عنابستانی با مامور وظیفه راهور (نیروی انتظامی) هفته گذشته حاشیه های زیادی را در فضای رسانه ای و مجازی در پی داشته است.

بر اساس این فیلم که این هفته به شکل گسترده در فضای مجازی منتشر شد، خودروی این کننده حین عبور غیرقانونی از خط ویژه در یکی از خیابان های تهران با هشدار مامور راهور روبرو شده و به گفته یکی از شاهدان فیلم، سرانجام این روبروه به جر و بحث و سیلی این کننده بر صورت سرباز منجر شده است.

عنابستانی بعد از چند روز و در پی واکنشهای گسترده شهفرایندان، در ویدئویی از مردم به خاطر رفتار خود عذرخواهی کرد. پلیس راهور اعلام کرده است که این موضوع را به شکل حقوقی پیگیری می کند.

خبرهای تازه از پفراینده عنابستانی

امروز خبرهای تازه ای هم از فرایند پفراینده عنابستانی منتشر شد ظاهرا ناجا به قوه قضائیه در این باره شکایت کرده است.

رئیس هیات نظارت بر رفتار کنندگان مجلس گفت: راهور ناجا مستقیم به مجلس شکایت نکرده و در دادستانی طرح شکایت کرده اند. امیدوارم نظریه دادرسی و گزارش ناجا برای بررسی در مجلس سریع تر به هیات نظارت بر رفتار کنندگان ارسال شود.

روز گذشته نیز فرهنگی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از ارجاع پفراینده علی اصغر عنابستانی کننده مردم سبزوار در مجلس به هیات نظارت به رفتار کنندگان خبر داد و گفت: نتیجه بررسی های هیات نظارت حداکثر تا 10 روز دیگر اعلام می شود.

با این حال موسی غضنفرآبادی، سخن گوی هیات نظارت بر رفتار کنندگان مجلس درباره سیلی زدن کننده سبزوار گفته این موضوع اولویت این هیات نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1556

به "مجلس در ماجرای عنابستانی طلبکار شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس در ماجرای عنابستانی طلبکار شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید