مایکروسافت حامی جدید ناشران اخبار در اروپا شد

به گزارش بانوی ایران، مایکروسافت و گروهی از اتحادیه های رسانه ای در اروپا خواستار ارجاع شرکت های فناوری به داوری در مورد تقسیم درآمد پلتفرم ها از انتشار اخبار هستند.

مایکروسافت حامی جدید ناشران اخبار در اروپا شد

با ما سفر کنید و با تورهای اروپا تابستان 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

روز گذشته، مایکروسافت و گروه های رسانه ای اروپا از نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا خواسته اند پلتفرم های آنلاین را وادار نمایند هنگام اختلاف نظر درباره چگونگی تقسیم درآمد با ناشران خبر، به داوری رجوع نمایند. این امر یک نقطه اختلاف میان فیس بوک و مقامات قانونگذار استرالیا نیز است.

گروه رسانه های اروپایی مذکور شامل اتحادیه مجلات اروپا، اتحادیه ناشران روزنامه اروپا، هیأت ناشران اروپایی و رسانه خبری اروپا است.

آنها در بیانیه ای اعلام کردند: هرچند ناشران رسانه ها ممکن است حقوقی داشته باشند، اما قدرت مالی برای مذاکره عادلانه و متوازن را با شرکت های فناوری ندارند.

قوانین حق نشر اتحادیه اروپا در سال 2019 میلادی بازبینی و طبق آن گوگل و پلتفرم های آنلاین دیگر مجبور شدند توافقنامه هایی با موزیسین ها، نویسندگان و ناشران اخبار برای استفاده از آثارشان استفاده نمایند. اما به گفته مایکروسافت و رسانه ها این توافقنامه ها کافی نیستند.

به گفته کاسپر کلانگ نایب مدیر مایکروسافت، این شرکت به وسیله مایکروسافت نیوز درآمدش را با ناشران اخبار به اشتراک می گذارد.

درخواست مذکور در حالی اعلام شده که قانونگذاران اتحادیه اروپا مشغول آماده سازی برای مذاکرات با کمیسیون اتحادیه اروپا هستند تا قوانینی برای کنترل شرکت های فناوری آمریکایی وضع نمایند.

هفته گذشته فیس بوک در اعتراض به تصویب قانونی در استرالیا که پلتفرم های آنلاین را موظف به پرداخت هزینه در برابر انتشار اخبار می نماید، انتشار هرگونه خبر در این کشور را مسدود کرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1539

به "مایکروسافت حامی جدید ناشران اخبار در اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت حامی جدید ناشران اخبار در اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید