سلطانی فر: کشتی بیشترین تخصیص بودجه را گرفته و توقع 4 مدال خوش رنگ را داریم

به گزارش بانوی ایران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، گفت که فدراسیون کشتی بیشترین تخصیص بودجه را گرفته و از این رشته، توقع چهار مدال خوش رنگ را دارد.

سلطانی فر: کشتی بیشترین تخصیص بودجه را گرفته و توقع 4 مدال خوش رنگ را داریم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در حاشیه بازدید از خانه کشتی، با ابراز رضایت از شرایط کنونی مدیریتی در کشتی ایران گفت: یکی از بهترین تیم های مدیریتی ورزش در فدراسیون کشتی حضور دارد و خوشبختانه در پنج ماه اخیر، آرامش در کشتی ایجاد شده است. زمینه اصلی موفقیت که دور شدن از حاشیه ها و جنجال هاست، در این مدت ایجاد شده و اگر همواره این آرامش حفظ گردد، زمینه موفقیت وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به موفقیت تیم های کشتی ایران در مسابقات دنیای گفت: خوشبختانه در این مدت، کوشش خوبی شد و بیشتر تیم ها نتایج خوبی گرفتند. برگزار نشدن جام دنیای کشتی هم اتفاق خاص بود که از کشورمان گرفته شد. در هر صورت همه کوشش ها باید به سمتی برود که جدا از ترویج ارزش های اخلاقی و اسلامی، بتوانیم در بزرگترین میدان ورزشی که المپیک است، نتیجه ای در شأن مردم ایران بگیریم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه میانگین روزی سه پروژه در سراسر کشور افتتاح می گردد، توضیح داد: با وجود همه این اتفاقات خوب که در ورزش رخ می دهد، اگر نتوانیم در آوردگاه های بزرگی چون بازی های آسیایی، المپیک و رقابت های قاره ای و دنیای نتیجه بگیریم، این اتفاقات به چشم نمی آید. بنابراین ماحصل این کوشش ها باید در رویدادهای مهم ورزشی، منجر به کسب نتیجه گردد.

سلطانی فر به مسائل پیش روی وزارت ورزش و جوانان برای تخصیص های مالی به فدارسیون ها اشاره و اعلام کرد: در شرایط کنونی مالی، تأمین اعتبارات به سختی صورت می گیرد، اما با این وجود از خود من تا معاونم، تمام کوشش خود را می کنیم تا اعتبارات ابلاغ شده را از خزانه بگیریم و به موقع در اختیار فدراسیون ها قرار دهیم.

وی با اشاره به کاهش درآمد نفتی کشور در سال های اخیر گفت: در سال 1390، درآمد حاصل از صادرات نفت 120 میلیارد دلار بوده و سال جاری با گذشت هشت سال، این رقم به 12 میلیارد دلار یعنی یک دهم تقلیل یافته است . وقتی منابع مالی تا این حد کاهش می یابد، بی تردید تورم، مسائل معیشتی، عدم سرمایه گذاری و...نیز گریبانگیر می گردد.

وزیر ورزش و جوانان با حرفه ای خواندن تیم مدیریتی فدراسیون کشتی گفت: تیم فعلی به عنوان گروهی صاحب نظر، کارشناس و افرادی شناخته شده که قهرمانی دنیا و المپیک را در کارنامه ورزشی خود دارند و یکی از بهترین تیم های مدیریتی ورزش، در فدراسیون کشتی حضور دارد. کشتی گل سرسبد ورزش است و توقع چهار مدال خوش رنگ را از این رشته داریم.

سلطانی فر با ابراز امیدواری به اینکه کشتی گیران کشور در المپیک توکیو به نتایج خوبی برسند، به اشکالات زیرساخت ها در کشور اشاره و توضیح داد: بدون اینکه شعار بدهم، بسیار امیدوارم که تیم ملی کشتی بتواند نتیجه بگیرد و موجب عزت کشور را فراهم کند. اکنون بیشترین تخصیص ها به رشته کشتی داده شده است. چون تمرکز ما روی رشته های المپیکی است. حتی اعتبار فوتبال هم به آنها داده نشده است. البته در خصوص تیم فوتبال امید این موضوع متفاوت است.

وی در سرانجام گفت: در هرصورت خیالتان راحت باشد تمرکز ما روی رشته المپیکی است تا انشاءالله بچه ها بتوانند در بزرگترین رویداد ورزشی برای کشور افتخارآفرین باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 بهمن 1398 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 694

به "سلطانی فر: کشتی بیشترین تخصیص بودجه را گرفته و توقع 4 مدال خوش رنگ را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: کشتی بیشترین تخصیص بودجه را گرفته و توقع 4 مدال خوش رنگ را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید