روسیه خواهان آنالیز کودتای آمریکا علیه ونزوئلا در شورای امنیت شد

به گزارش بانوی ایران، منابعی در شورای امنیت سازمان ملل می گویند دولت روسیه میخواهد کودتای ناکام آمریکا و کلمبیا علیه ونزوئلا را در این شورا مطرح و آنالیز کند.

روسیه خواهان آنالیز کودتای آمریکا علیه ونزوئلا در شورای امنیت شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارشبه نقل از اسپوتنیک، منبع دیپلماتیک روسیه در شورای امنیت سازمان ملل گزارش داد که مسکو میخواهد موضوع کودتای مسلحانه علیه ونزوئلا را در نشست این شورا مطرح کند.

این منبع اعلام نمود: روسیه از شورای امنیت خواسته است تا بعد از ظهر دوشنبه آینده جلسه ای با موضوع تهدیدات صلح و امنیت برای آنالیز کودتا علیه ونزوئلا برگزار کند.

روز چهار شنبه ساموئل مونکادا، نماینده ونزوئلا در سازمان ملل طی نامه ای خواهان برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای آنالیز کودتای اخیر مزدوران آمریکا و کلمبیا به منظور سرنگونی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا شده بود.

یکشنبه گذشته، وزارت کشور ونزوئلا از ناکام گذاشتن یک عملیات نظامی و افرادی که قصد داشتند به وسیله دریای کارائیب وارد این کشور شوند اطلاع داد. سپس مادورو روز دوشنبه اعلام نمود دو تبعه آمریکایی در ارتباط با این عملیات نظامی بازداشت شده اند.

پس از آن گفته شد افرادی که اخیرا در ونزوئلا بازداشت شده اند، برنامه هایی برای ربودن نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور و انتقال او به آمریکا به وسیله هواپیما را داشتند.

در حالی که آمریکا هرگونه دست داشتن در این عملیات نافرجام را تکذیب می نماید، وزیر ارتباطات ونزوئلا روز آدینه فایلی صوتی را منتشر کرد که در آن گوایدو با گودرو درباره عملیاتی موسوم به گیدون در سوم ماه می صحبت می نماید که با هدف سرنگونی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور قانونی ونزوئلا طراحی شده است.

پیشتر خوآن خوسه رِندُن، یکی از مشاوران خوآن گوایدو اذعان کرد قراردادی برای حمله به ونزوئلا امضا نموده و پرداختی نیز داشته است. روز آدینه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با تکرار این ادعا که دولت او هیچ نقشی در کودتای نافرجام اخیر در ونزوئلا نداشته، گفت: اگر قرار بود ما در این کشور اقدامی انجام دهیم، ترجیحم این بود که حمله نظامی مستقیم صورت گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1051

به "روسیه خواهان آنالیز کودتای آمریکا علیه ونزوئلا در شورای امنیت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان آنالیز کودتای آمریکا علیه ونزوئلا در شورای امنیت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید