دست رد پنس به سینه ترامپ

به گزارش بانوی ایران، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش کرد، مایک پنس به دونالد ترامپ اطلاع داده اختیار به چالش کشیدن نتایج انتخابات 2020 را به رغم تلاشهای رئیس جمهور برای اعتراض به پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب در آن ندارد.

دست رد پنس به سینه ترامپ

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرد، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ روز سه شنبه به رئیس جمهور آمریکا در جریان ناهار هفتگی آنها گفته قدرت اینکه جلوی تایید نتایج کالج الکترال از سوی کنگره را بگیرد، ندارد.

گزارش شده که این نشست ساعاتی بعد از آنکه ترامپ در توئیتر به غلط ادعا کرد که معاون رئیس جمهور قدرت رد الکتورهایی که متقلبانه انتخاب شده اند را دارد اجرا شده است. ترامپ شب قبل از آن در تجمعی در جورجیا گفته بود که امیدوار است پنس در جریان نشست امروز چهارشنبه برای تایید پیروزی بایدن در کالج الکترال به کمک ما بیاید.

به گزارش پایگاه هیل، ترامپ سه شنبه در بیانیه این گزارش نیویورک تایمز را تکذیب کرده و آن را اخبار جعلی خواند و گفت که پنس هرگز این اظهارات را مطرح نکرده است.

ترامپ گفت: معاون رئیس جمهور و من توافق کامل داریم که معاون رئیس جمهور قدرت اقدام را دارد.

ترامپ ادامه داد: انتخابات سوم نوامبر در ایالتهای مورد رقابت مفسدانه بود و به ویژه مطابق با قانون اساسی نبوده و آنها برای آن تغییراتی در ابعاد گسترده در قوانین و قواعد انتخاباتی آنگونه که قضات و سیاسمتداران محلی دیکته کردند، نه قانونگذاران ایالاتی، اعمال کردند. این به این معنی است که آن غیرقانونی بوده است.

ترامپ اظهار کرد، پنس چندین گزینه شامل باطل کردن نتایج یا بازگرداندن آنها به ایالات را دارد.

این در حالی است که به رغم این بیانیه ترامپ، نقش پنس در طول نشست مشترک کنگره طی امروز ششم ژانویه طبق قانون اساسی عمدتا تشریفاتی است.

با این حال انتظار می رود که در این نشست تایید نتایج، دست 13 سناتور جمهوریخواه و بیش از 100 نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان به نتایج اعتراض کرده و ساعتها مناظره و یک رای گیری رسمی را موجب شوند.

همچنین به رغم این بیانیه ترامپ مشخص نیست که پنس با ترامپ موافق است یا خیر.

مایک پنس به صورت علنی متعهد به مداخله نشده و کارکنانش نیز گفته اند او از حق قانونگذاران برای مطرح کردن اعتراضات و بحث درباره آنها حمایت می کند.

نزدیکان این معاون رئیس جمهور آمریکا گفته اند که انتظار ندارند او خارج از چارچوب قانون اساسی عمل کند.

مارک شورت، رئیس دفتر پنس در بیانیه ای گفت: پنس، معاون رئیس جمهور در نگرانی های میلیونها آمریکایی درباره تقلب و بی نظمی ها در انتخابات گذشته شریک است. معاون رئیس جمهور از تلاشهای نمایندگان مجلس نمایندگان و سنا برای استفاده از اختکمک که بر طبق قانون برای طرح اعتراض و ارائه مدارک در مقابل کنگره و مردم آمریکا در ششم ژانویه دارند، استقبال می کند.

ترامپ گفت: معاون رئیس جمهور چند گزینه بر طبق قانون اساسی آمریکا دارد. او می تواند نتایج را باطل کرده یا آنها را برای تغییر و تایید به ایالات بازگرداند. او همچنین می تواند نتایج غیرقانونی و مفسدانه را باطل کند و آنها را در راستای جدول یک رای برای یک ایالت به نزد مجلس نمایندگان بفرستد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1471

به "دست رد پنس به سینه ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رد پنس به سینه ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید