ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند

به گزارش بانوی ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری آکسیوس، دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا که سه روز دیگر سکان هدایت کاخ سفید را به رقیب انتخاباتی اش، جو بایدن واگذار می کند؛ این روزها کمترین میزان رضایت عمومی از عملکرد خود را در کارنامه چهارساله ریاست جمهوری اش ثبت می کند.

ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند

نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد که پس از یورش هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز ششم ژانویه که به تخریب و غارت اموال این نهاد قانونگذاری و کشته شدن پنج نفر انجامید، میزان حمایت ها از ترامپ حتی در میان هم حزبیان جمهوری خواهش بسیار کاهش یافته است.

نظرسنجی مشترک شبکه خبری اِی بی سی نیوز / روزنامه واشنگتن پست نشان می دهد که نرخ رضایت عمومی از عملکرد ترامپ 38 درصد است؛ در برابر 60 درصد عدم رضایت- که با اوج عدم رضایت از عملکرد وی در آگوست 2018 مطابقت می کند.

بررسی انجام شده توسط مرکز نظرسنجی پیو نیز نرخ رضایت پایین تری (29 درصدی) را نشان می دهد که از کمترین نرخ رضایت از عملکرد وی در دوران ریاست جمهوری اش، 9 درصد پایین تر است.

نظرسنجی مرکز پیو همچنین نشان می دهد که ترامپ حتی هواداران خود در حزب جمهوریخواه را از دست داده است؛ بطوری که تنها 60 درصد از جمهوری خواهان و افراد با گرایش جمهوریخواه عملکرد وی را در مقام رئیس جمهور تأیید می کنند که در مقایسه با رقم 77 درصد در ماه آگوست، یک کاهش را نشان می دهد.

همچنین تعداد هواداران ترامپ که عملکرد وی را ضعیف می دانند، ظرف دو ماه گذشته دوبرابر شده است (از 10 درصد به 20 درصد).

نظرسنجی شبکه سی ان ان نیز نشان می دهد که میزان محبوبیت ترامپ در میان جمهوری خواهان از ماه اکتبر 14 درصد کاهش یافته است (البته همچنان بر رقم بالای 80 درصد باقی مانده است). در مقابل، تنها دو درصد از دمکرات ها عملکرد ترامپ در دوران ریاست جمهوری را تأیید می کنند.

نظرسنجی شبکه ای بی سی نیوز / روزنامه واشنگتن پست نیز نشان می دهد که از هر ده شهروند آمریکا، هفت نفر ترامپ را مسئول یورش آشوبگران به ساختمان کنگره می دانند. 56 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی نیز گفتند که از تلاش ها برای ممانعت از انتخاب مجدد ترامپ حمایت می کنند.

این در حالی است که جو بایدن دموکرات قرار است از روز بیستم ژانویه با برخورداری از یک نرخ عملکرد نسبتاً قوی (64 درصد) دوره چهارساله ریاست جمهوری خود را آغاز کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1481

به "ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید