خبرنگاران ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند 11 میلیارد تومان هزینه دارد

به گزارش بانوی ایران، تبریز - خبرنگاران - فرماندار اسکو با اشاره به هزینه 11 میلیارد تومانی ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند گفت: عملیات ایمن سازی این طرح زیرساختی مهم در حال انجام است و پس از اتمام زیر بار ترافیک می رود.

خبرنگاران ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند 11 میلیارد تومان هزینه دارد

بابک رضی منش روز شنبه در یک گفت و گوی خبری با بیان اینکه آزادراه تبریز - سهند نقش بسیار مهمی در جهش توسعه سهند و کاهش بارترافیکی محور تبریز-آذرشهر خواهد داشت، افزود: اکنون در حال ایمن سازی پروژه از جمله نصب نیوجرسی، خط کشی و تابلوهای راهنمای جهت هستیم.

وی با بیان این که طرح آزادراه تبریز-سهند در شرایط رکود در پروژه های عمرانی در سطح کشور به هیچ عنوان متوقف نشد، بیان نمود: این پروژه به طور متوسط ماهانه بیش از سه درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نزدیک به 53 درصد تملک جهت در 2.5 سال گذشته انجام گرفته است.

وی با اشاره به عزم و اراده پایدار دولت در اتمام پروژه مهم آزاد راه تبریز-سهند با وجود تنگناهای مالی و تحریم های ظالمانه، گفت: آنان که امروز مغرضانه از تاخیر پروژه آزاد راه تبریز-سهند با وجود اتمام پروژه انتقاد می کنند، از اقدامات خود برای مردم سهند گزارش دهند.

رضی منش با بیان این که این پروژه با مشارکت دولت و بخش خصوصی اجرا شده است، اظهار کرد: سهم مشارکت دولت از پروژه فوق به طور کلی پرداخت شده و دلیل تاخیر در بهره برداری از آن فقط افزایش ایمنی جهت، نصب علائم عمودی و افقی، تابلوهای راهنمای جهت، نیوجرسی و گاردریل می باشد که با سرعت در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح ایمن سازی آزادراه 20 کیلومتری تبریز - اسکو، همه تقاطع های غیر مجاز 70 متری مسدود و الزامات ایمن سازی از قبیل رنگ آمیزی جداول، علایم افقی و عمودی، تابلوهای راهنمای جهت، ایستگاه های اتوبوس و ایمن سازی جهتهای پیاده رو اجرایی خواهد شد.

وی یادآوری کرد: اجرای پروژه کنار گذر سهند به طول 17 کیلومتر از اولویت های بسیار مهم ترافیکی شهر جدید سهند است که در صورت عدم اجرای آن و بهره برداری از آزاد راه تبریز- سهند مسائل ترافیکی به داخل شهر سهند کشیده نخواهد شد.

آزادراه تبریز - سهند از جمله طرح های مهم راه سازی آذربایجان شرقی که عملیات اجرایی آن حدود 13 سال قبل آغاز شده بود و دولت تدبیر و امید به رغم تنگناهای مالی مشکل تملک جهت آن به عنوان مانع اصلی اجرای طرح را برطرف کرد.

با بهره برداری از این طرح فاصله کنونی شهر جدید سهند از تبریز بیش از 5 کیلومتر کوتاه تر و زمان رسیدن از تبریز به این شهر جدید به یک سوم کاهش می یابد.

محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی نیز پنجشنبه گذشته در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان گفت که آزادراه تبریز - سهند پایان آبان ماه جاری با حضورذ وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1329

به "خبرنگاران ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند 11 میلیارد تومان هزینه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایمن سازی آزادراه تبریز - سهند 11 میلیارد تومان هزینه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید