حمایت آمریکا از مشارکت هند در صلح افغانستان

به گزارش بانوی ایران، نماینده ویژه آمریکا در گفت وگو با وزیر خارجه هند بر حمایت واشنگتن از مشارکت دهلی نو در صلح افغانستان تاکید نمود.

حمایت آمریکا از مشارکت هند در صلح افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای بانوی ایران ، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در ملاقات با سوبرمانیام جیشنکار وزیر خارجه هند درباره مسائل اخیر در فرایند صلح افغانستان گفت وگو کرد.

خلیلزاد در توئیتی نوشت: درباره فوریت حل بحران سیاسی داخلی و اهمیت این که رهبران افغانستان یک حکومت فراگیر را تشکیل دهند، صحبت کردیم.

وی اضافه کرد: ما همچنان در خصوص لزوم دولت افغانستان و طالبان برای تسریع در آزادی زندانیان، حمایت از کاهش سریع خشونت و شروع مذاکرات بین الافغانی و درباره تأثیر آنی و دراز مدت ویروس کرونا گفت وگو کردیم.

نماینده ویژه آمریکا ادامه داد: من به وزیر خارجه گفتم که آمریکا از مشارکت هند در کوشش های منطقه ای و بین المللی برای صلح پایدار در افغانستان استقبال می نماید؛ ما به این هدف متعهد به مشارکت پایدار با هند هستیم.

واشنگتن در حالی حمایتش را از مشارکت هند در فرایند صلح افغانستان اعلام نموده که پاکستان همیشه تاکید نموده که مخالف هرگونه نقش هند در افغانستان است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 990

به "حمایت آمریکا از مشارکت هند در صلح افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت آمریکا از مشارکت هند در صلح افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید