توضیحات ایلان ماسک درباره استارشیپ، قدرتمندترین موشک جهان

به گزارش بانوی ایران، استارشیپ که شامل مرحله فوقانی و مرحله اول فوق العاده سنگین می شود، با بلند شدن از تأسیسات استاربیش اسپیس ایکس در منطقه بوکا چیکا، تگزاس که احتمالاً طی روز های آینده انجام می شود، به قدرتمندترین موشکی تبدیل خواهد شد که تا به امروز پرواز کرده است.

توضیحات ایلان ماسک درباره استارشیپ، قدرتمندترین موشک جهان

اکنون اسپیس ایکس منتظر تأییدیه اداره هوانوردی فدرال است تا بتواند اولین پرواز آزمایشی خود را انجام دهد.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس تأیید کرد که پرتابگر فوق سنگین استارشیپ آن به طور کامل روی هم سوار شده و آماده پرتاب در اولین پرواز مداری خود است.

استارشیپ که شامل مرحله فوقانی و مرحله اول فوق العاده سنگین می شود، با بلند شدن از تأسیسات استاربیش اسپیس ایکس در منطقه بوکا چیکا، تگزاس که احتمالاً طی روز های آینده انجام می شود، به قدرتمندترین موشکی تبدیل خواهد شد که تا به امروز پرواز کرده است.

ماسک از طریق حساب توییتر خود نوشت:

استارشیپ تکمیل شده و در صورت دریافت تاییدیه های نظارتی خود، آماده راه اندازی در هفته آینده است.

تأییدیه بسیار مهم این موشک از طریق اداره هوانوردی فدرال صادر خواهد شد و اسپیس ایکس امیدوار است که این کار در هر زمانی انجام شود.

حساب اسپیس ایکس نیز در توییت جداگانه ای که شامل عکس هایی از این موشک بر روی سکو می شود، نوشت که در پی انجام یک تمرین پرتاب است و مدت کوتاهی پس از آن، اولین پرتاب انجام خواهد شد.

قابلیت های استارشیپ

اسپیس ایکس به زودی آماده سازی نهایی برای پرتاب بدون خدمه موشک 120 متری خود را آغاز می کند که 33 موتور رپتور 2 آن در هنگام پرتاب به سمت آسمان، 17 میلیون پوند رانش را تولید می کنند که از این نظر، تقریباً دو برابر از قوی ترین موشک کنونی، یعنی سامانه پرتاب فضایی ناسا قدرت دارد که برای اولین بار در نوامبر سال گذشته به پرواز درآمده بود.

در حالی که هر دو بخش این راکت به گونه ای طراحی شده اند که روی زمین فرود بیایند و بتوان چندین بار از آن ها در پرواز های متعدد استفاده کرد، در ماموریت آزمایشی آینده، تقویت کننده Super Heavy و استارشیب در اقیانوس فرود خواهند آمد.

ناسا قبلاً قرارداد هایی با اسپیس ایکس امضا کرده است تا از یک نسخه تغییر یافته استارشیپ برای فرود فضانوردان بر روی ماه استفاده کند. اولین مورد از این ماموریت ها آرتمیس III است، پرواز موردانتظاری که در آن اولین زن و اولین فرد رنگین پوست روی سطح ماه فرود خواهند آمد و احتمالاً در سال 2025 انجام خواهد شد.

منبع:دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2271

به "توضیحات ایلان ماسک درباره استارشیپ، قدرتمندترین موشک جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات ایلان ماسک درباره استارشیپ، قدرتمندترین موشک جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید