تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا در کمترین سطح 19 ماه اخیر

به گزارش بانوی ایران، نرخ تورم آلمان تا انتها ماه سپتامبر به 1.2 درصد کاهش پیدا کرد.

تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا در کمترین سطح 19 ماه اخیر

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو فرانسه، با وجود کوشش های گسترده بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ تورم در کشورهای اروپایی، نرخ تورم در بزرگ ترین اقتصاد اروپا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر با 0.2 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه اوت به 1.2 درصد رسید تا بیش از پیش از سطح هدف گذاری شده فاصله بگیرد.

این نرخ تورم که از فوریه سال 2018 تاکنون بی سابقه محسوب می گردد، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت مواد غذایی قرار گرفته است. نرخ تورم در این بخش از 2.9 درصد در ماه اوت به 1.3 درصد رسیده است. تورم در بخش انرژی منفی شده و به منفی 1.1 درصد رسیده است. بالاترین تورم های ثبت شده مربوط به مراقبت های درمانی با 3.2 درصد و رستوران و هتلداری با 2.1 درصد بوده است.

سباستین وانکه، کارشناس مالی در موسسه کا اف و گفت: نرخ تورم به مانند یک نفتکش بزرگ در محدوده یک درصدی لنگر انداخته است و توان حرکت رو به جلو را ندارد، شاید حتی با توجه به تضعیف فعالیت های مالی، در ماه های آینده تورم به زیر یک درصد نیز سقوط کند.

نرخ تورم و نرخ رشد مالی در سطح منطقه یورو، قربانی جنگ تجاری آمریکا و چین و هم چنین مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند. ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا از دولت های اروپایی خواسته است تا برای تقویت رشد مالی و یاری به افزایش نرخ تورم، میزان مخارج خود را افزایش دهند.

بر مبنای ماهانه نرخ تورم آلمان در ماه سپتامبر به صفر درصد رسیده است تا اقتصاد این کشور بتواند مجددا از تورم ماهانه منفی که در ماه اوت به ثبت رسید، خارج گردد.

متوسط نرخ تورم آلمان در بازه زمانی 1950 تا 2019 معادل 2.37 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اکتبر 1951 با 11.54 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ژوئن 1950 با منفی 7.62 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 446

به "تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا در کمترین سطح 19 ماه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم بزرگ ترین اقتصاد اروپا در کمترین سطح 19 ماه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید