تمامی پروازها میان آمریکا و ونزوئلا متوقف شد

به گزارش بانوی ایران، وزارت حمل و نقل آمریکا دستور تعلیق تمامی پروازها میان آمریکا و ونزوئلا را صادر کرد.

تمامی پروازها میان آمریکا و ونزوئلا متوقف شد

تنش ها میان کاراکاس و نزوئلا طی هفته های گذشته به شدت افزایش یافته و آمریکا طی چند مرحله تحریم های شدیدی را علیه ونزوئلا اعمال کرده است.

بهمن ماه سال گذشته، گوایدو که ریاست مجمع ملی این کشور را برعهده داشت، با حمایت های آمریکا ضمن به راه انداختن آشوب و اعتراض علیه دولت مادورو، خود را رئیس جمهور موقت این کشور خواند و ترامپ نیز وی را بعنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و در مقابل، مادورو را رئیس جمهور غیرقانونی خواند.

همزمان با حمایت برخی کشورها از جمله آمریکا، کانادا، آلمان، برزیل و اروگوئه از تلاش رئیس مجمع ملی ونزوئلا برای کودتا در این کشور، ترکیه، ایران، روسیه و مکزیک این اقدام را محکوم و از مادورو اعلام حمایت کردند.

از سال 2017 و به دنبال تشدید بحران سیاسی در ونزوئلا بین اپوزیسیون و رئیس جمهور این کشور، اختلافات بین مادورو و مجمع ملی (کنگره) که اکثریت آن در دست مخالفان است، بالا گرفته و تشدید این اختلافات سبب اقدام دولت در برگزاری انتخابات برای تشکیل مجلس موسسان قانون اساسی در سال 2017 شد.

تلاش واشنگتن برای کنار زدن دولت قانونی کاراکاس در حالی صورت می گیرد که مردم ونزوئلا در تاریخ 30 اردیبهشت 1397 با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، بار دیگر مادورو را به ریاست جمهوری این کشور انتخاب کردند

منبع: انتخاب
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 562

به "تمامی پروازها میان آمریکا و ونزوئلا متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی پروازها میان آمریکا و ونزوئلا متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید