ترافیک سنگین در عوارضی قم، محدودیت تردد از چهارشنبه تا شنبه

به گزارش بانوی ایران، به گزاش خبرنگاران، آخرین شرایط ترافیکی در محورهای برون شهری نشان می دهد ترافیک در محور قم - تهران عوارضی سنگین و در تهران - شهریار (چیتگر - باغستان) نیمه سنگین است. همچنین در آزادراه کرج - قزوین(ترمینال کلانتری)، کرج-چالوس(سد کرج)، آزادراه قزوین-کرج(ترمینال کلانتری)، آزادراه کرج - تهران پل کلاک، آزادراه قزوین - کرج (گلشهر) ترافیک نیمه سنگین و کرج - ماهدشت و ماهدشت - کرج ترافیک سنگین گزارش شده است.

ترافیک سنگین در عوارضی قم، محدودیت تردد از چهارشنبه تا شنبه

بر این اساس، محور ساری - قائمشهر، پلور - گزنک، مرزن آباد - کرج، کرج - مرزن آباد و بابل - آمل (بزرگراه) با ترافیک نیمه سنگین روبرو است. در استان قم هم جمکران - بلوار پیامبر اعظم و پل جاده کاشان - جمکران ترافیک سنگین گزارش شده است. در گیلان ترافیک محور منجیل - رودبار نیمه سنگین است.

کاهش 1.4 درصدی تردد در 24 ساعت گذشته

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه های ترددشمار وگشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکرشده، مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد درآنها به روال عادی درجریان است. طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1535 ترددشمار فعال درمحورهای برون شهری، نسبت به روزقبل 1.4 درصد کاهش را نشان می دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین 19 درصد، اوج تردد بین ساعات 19 تا 20 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از جهت فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و جهت جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می گردد؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محور بروجن-لردگان (شهرکرد-خوزستان) واقع در استان چهار محال و بختیاری از روز 27 مرداد تا 28 مردادماه 94 از ساعت 13 تا 15 به دلیل اجرای عملیات انفجار و ریزش برداری کیلومتر 33 مسدود بوده و به دلیل زمان کوتاه عملیات محور فاقد جهت جایگزین است.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین (باند جنوبی) مقطع واقع در استان البرز تا 24 شهریور روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 9 الی 15 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی و رو ز 20 مرداد به دلیل اجرای عملیات درز گیری و روکش آسفالت، حدفاصل پل حصارک تا تیر 200 تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین (باند شمالی) مقطع واقع در استان البرز تا 24 شهریور روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 23:30 تا 4:30 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی و روز 20 مرداد به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل تیر 200 تا پل حصارک تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

آزادراه تهران ـ قم تا روز 31 شهریور ماه 94 روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، آدینه و بعد از ظهر روز سه شنبه به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی حدفاصل پل نعلبندان تا عوارضی تهران، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می گردد.

آزادراه تهران ـ قم از مورخ 13 تیر تا 20 شهریور ماه 94 روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت 9 الی 16 به غیر از روزهای پنجشنبه، آدینه و بعد ازظهر روز سه شنبه، ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می گردد.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم واقع در استان های تهران و مازندران از پنجم مهر تا 30 مهرماه 94 به دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن سازی تونل مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می گردد.

محور میانه-زنجان واقع در استان آذربایجان شرقی تا 29 شهریور 94 ساعت 7 الی 20:20 به دلیل اجرای عملیات سرامیک دیواره تونل حدفاصل کیلومتر 10 تا 11 مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر تونل انجام می گردد.

بزرگراه تهران ـ فیروزکوه واقع در استان تهران روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می گردد.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، آدینه، بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می گردد.

محور کرج - چالوس (کندوان) واقع در استان های البرز و مازندران تا 20 شهریور 94 روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 7 تا 17 به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

همچنین در همین محور (کندوان) روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته شب ها از ساعت 24 الی 15 به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات بهسازی سیستم های روشنایی و تهویه و ایمن سازی تونل کندوان، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط از کنار گذر تونل انجام می گردد.

در محور مشهد-فریمان واقع در استان خراسان رضوی تا روز 7 شهریور 94 از ساعت 7 الی 19 به دلیل اجرای عملیات مرمت رویه و اجرای آسفالت حفاظتی حدفاصل کیلومتر 0 تا20 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می گردد.

در محور هراز مقطع واقع در استان مازندران از مورخ 24 مرداد تا 30 مرداد ماه 94 از ساعت 8 تا 18 به دلیل اجرای عملیات سیستم های توزین حین حرکت (VIM) تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

در محور فیروزکوه واقع در استان مازندران از مورخ 31 مرداد تا 6 شهریور ماه 94 از ساعت 8 الی 18 به دلیل اجرای عملیات سیستم های توزین حین حرکت (VIM) تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

مسافران می توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها و خلاصه آخرین شرایط جاده ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک نمایند.

محدودیت های ترافیکی چهار شنبه 28 مرداد تا شنبه 31 مردادماه 94

موتورسیکلت :

تردد موتور سیکلت از ساعت 12 روز چهار شنبه 28 مرداد تا ساعت 24 روز آدینه 30 مرداد از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محورتهران - سمنان - مشهد وبالعکس ممنوع می باشد.

تبصره- تردد موتورسیکلت های انتظامی وامدادی برای انجام مأموریت های ضروری در جهت مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

1.سواری:

1.1- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز آدینه مورخ 30 مرداد تا ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 31 مرداد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:30 روز آدینه مورخ 30 مرداد تا ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 31 مرداد از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج یکطرفه خواهد بود.

2.نقلیه سنگین(به استثنای حاملین موادسوختی ویافاسدشدنی) :

2.1- محور کندوان: تردد انواع تریلر وکامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس ممنوع است.

2.2- محور هراز: تردد کلیه تریلرها تا اطلاع بعدی ممنوع است، همینطور تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها از ساعت 6 تا 24 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و آدینه مورخ های 28، 29و 30 مرداد ممنوع است.

2.3- محور فیروزکوه: تردد کلیه تریلرها از ساعت 12 تا 24 روزهای چهارشنبه مورخ 28 مرداد و آدینه مورخ های 30 مرداد از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

3. محور اردبیل- آستارا و بالعکس:

تردد کلیه کامیونها و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی ازساعت 6 تا 24 روز آدینه مورخ 30 مرداد از اردبیل به آستارا و بالعکس ممنوع است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 800

به "ترافیک سنگین در عوارضی قم، محدودیت تردد از چهارشنبه تا شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک سنگین در عوارضی قم، محدودیت تردد از چهارشنبه تا شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید