بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی

به گزارش بانوی ایران، آسیا با دارا بودن 58 درصد جمعیت 20 تا 38 ساله دنیا، بزرگ ترین خانه جوانان در دنیا محسوب می گردد.

بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، کشورهای اسیایی به سرعت در حال حرکت به سویجوامعی مدرن و توسعه یافته از نظر اقتصادی هستند. سطح زندگی در قرن بیست و یکم برای جوانان این کشورها در مقایسه با پدرانشان تغییرات زیادی نموده است و اکنون بعضی از شهرهای آسیایی از نظر توسعه یافتگی و کیفیت زندگی دست کمی از همتایان اروپایی و آمریکای شاقتصادی خود ندارند.

موسسه ولیو چمپیون با جمع آوری داده های اقتصادی 20 کلان شهر آسیایی با استناد به داده های بانک دنیای، نشریه اکونومیست و سازمان بهداشت دنیای، برترین شهرهای اسیایی را برای کار و زندگی جوانان 20 تا 38 ساله رده بندی نموده است که عبارت اند از:

1- سنگاپور:

با وجود مساحت بسیار کم، سنگاپور یکی از نام های همیشگی در رده بندی های بهترین های دنیای است. سنگاپور با درآمد سرانه 58هزار دلار در سال، نرخ بیکاری باورنکردنی 2.2 درصد و قرار دریافت در زمره بهترین کشورهای دنیا از نظر آزادی اقتصادی و سهولت در انجام کسب و کار، بهترین شهر اسیا برای زندگی و کار کردن جونان محسوب می گردد.

2- توکیو:

نرخ بیکاری در پایتخت ژاپن با وجود جمعیت بالای 40 میلیون نفری آن تنها 2.5 درصد است. نرخ جرم در این شهر نیز بسیار پایین است اما هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالا است به طوری که به طور متوسط 27 درصد حقوق خالص کارکنان در این شهر صرف پرداخت هزینه اجاره مسکن می گردد.

3- هنگ کنگ:

با بهبود کیفیت زندگی و چشم انداز مثبت آینده بازار کار، قطب اقتصادی چین پیروز شده است در رده بندی سال جاری به رده سوم صعود کند.

4- گوانگ ژو:

دیگر شهر چینی حاضر در این فهرست که به طور سنتی، قطب برپایی نمایشگاه های بین المللی چین به شمار می رود. این شهر پیشتر در رده بندی این موسسه از نظر کیفیت زندگی در رده یازدهم قرار گرفته بود.

5- ملبورن:

زنده ترین و بزرگ ترین شهر استرالیا که از نظر هزینه های زندگی، در رده سوم در بین شهرهای آسیایی قرار گرفته است اما به لطف دستمزد بالا، نرخ بیکاری پایین 5 درصدی و چشم انداز روشن اقتصادی استرالیا، در رده پنجم بهترین شهر برای زندیگ و کار جوانان ایستاده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 162

به "بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید