بدترین خوراکی ها برای کبد که نباید بیش از اندازه مصرف کنیم

به گزارش بانوی ایران، دینو/ کبد همه ناخالصی های موجود در خون شما را فیلتر می نماید در نتیجه مصرف مواد غذایی ناسالم، کبد را تحت تاثیر قرار می دهند و بر عملکرد آن موثر خواهد بود. اگر می خواهید کبد خود را سالم نگه دارید باید میوه، سبزیجات و پروتئین های مختلف بخورید. مواد غذایی مانند شیرینی ها، کربوهیدرات تصفیه شده و غذاهای چرب برای کبد مضر خواهند بود و به آن آسیب بسیار زیادی وارد خواهند کرد. در ادامه دو مورد از بدترین غذاها برای کبد که نباید بیش از حد بخوریم را معرفی خواهیم کرد.

بدترین خوراکی ها برای کبد که نباید بیش از اندازه مصرف کنیم

نوشیدنی های گازدار

نوشیدنی های گازدار بدترین غذاها برای کبد هستند و کبد را ضعیف نموده یا در معرض خطر قرار می دهند. چراکه نوشیدنی های گازدار با فروکتوز بالا و شکر تهیه می شوند که برای کبد اصلا ترکیب خوبی نخواهد بود. یکی دیگر از کارنمودهایی که کبد انجام می دهد، علاوه بر فیلتر خون، تبدیل قند به چربی است. در نتیجه مصرف شیرینی بیش از اندازه منجر به بیماری کبد چرب خواهد شد و شرایط سلامت فرد را به خطر خواهد انداخت. پس برای مراقبت از کبد، نوشیدنی های گازدار را کنار بگذارید.

سیب زمینی سرخ شده

سیب زمینی سرخ شده، نوعی چربی غلیظ است و رژیم غذایی پر از کربوهیدرات های تصفیه شده، ممکن است منجر به پیشرفت بیماری کبد چرب گردد. در واقع این غذا باعث افزایش قند خون و ترشح زیاد انسولین می گردد که باعث ایجاد رسوب های چربی روی کبد خواهد شد. وقتی صحبت از غذاهایی با چربی زیاد است (سیب زمینی سرخ شده)، مصرف زیاد آن ها می تواند باعث بالا رفتن کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب گردد و به طور کلی تاثیر آن بسیار منفی و مضر خواهد بود. در نتیجه برای مراقبت از کبد بهتر است مصرف سیب زمینی سرخ شده و نوشیدنی های گازدار را کاهش دهید و تغذیه خود را مدیریت کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1070

به "بدترین خوراکی ها برای کبد که نباید بیش از اندازه مصرف کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین خوراکی ها برای کبد که نباید بیش از اندازه مصرف کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید