بانک مرکزی، سرعت دریافت پرداخت یاری ودیعه مسکن

به گزارش بانوی ایران، خبرنگاران - تا به امروز تعداد 2358 پرونده در بانک های عامل به منظور دریافت تسهیلات بانکی یاری ودیعه مسکن تشکیل و از تعداد یاد شده، 1639 فقره تسهیلات به مبلغ 285.250 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

بانک مرکزی، سرعت دریافت پرداخت یاری ودیعه مسکن

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای اجرای مصوبه ستاد مالی دولت و مصوبه مورخ 11 مرداد ماه 1399ستاد ملی مقابله با کرونا، بانک مرکزی هرگونه همکاری و هماهنگی لازم به منظور تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (یاری ودیعه مسکن) را با وزارت راه و شهرسازی و بانک های عامل اعطای تسهیلات یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.

از این رو بانک مرکزی، در انجام امور محوله خود، از جمله ابلاغ توزیع بانکی تسهیلات مورد اشاره به بانکهای عامل، تهیه توزیع بانکی ـ استانی و ارسال آن به وزارت راه و شهرسازی برای انجام سایر امور مربوطه، برگزاری جلسات متعدد به منظور تهیه دستورالعمل بانکی مرتبط و ابلاغ آن به بانک های عامل (طی نامه شماره 164311 .99 مورخ 28 مرداد ماه 1399) اقدامات لازم را به عمل آورده است.

براساس پیگیری های به عمل آمده علت تأخیر در پرداخت تسهیلات یاد شده مسائل مربوط به سامانه طرح اقدام ملی (مرتبط با وزارت راه و شهرسازی) و نحوه اتصال کاربران بانک های عامل به آن سامانه و همچنین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها بوده است که پس از پیگیری موضوع توسط این بانک، وزارت راه و شهرسازی در هفته گذشته نسبت به برگزاری جلسه و برطرف مسائل بانک ها و مشخص نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها اقدام نموده است. براین اساس، در حال حاضرپرداخت تسهیلات یاری ودیعه مسکن سرعت گرفته و تمام شعب بانک های عامل در سامانه طرح اقدام ملی برای انتخاب، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.

همچنین، در راستای حمایت از متقاضیان دریافت تسهیلات یاد شده، تأکیدات لازم مبنی بر اعطای تسهیلات با اخذ وثایق مندرج در دستورالعمل بانکی ابلاغی به تمام بانک های عامل صورت گرفته است.

در خاتمه خاطرنشان می گردد، وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا ترکیبی از آنهاست:

الف -گواهی کسر از حقوق

ب - گواهی کسر از مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی.

ج - سهام عدالت

د - در تسهیلات 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل

ه - در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1160

به "بانک مرکزی، سرعت دریافت پرداخت یاری ودیعه مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، سرعت دریافت پرداخت یاری ودیعه مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید