باخ: خسارت تعویق المپیک 2020 صدها میلیون دلار است، ورزش پس از بحران کرونا اهمیت بیشتری پیدا می نماید

به گزارش بانوی ایران، رئیس آلمانی کمیته بین المللی بیان کرد؛ هزینه تعویق المپیک 2020 در توکیو به خاطر شیوع ویروس کرونا صدها میلیون دلار است.

باخ: خسارت تعویق المپیک 2020 صدها میلیون دلار است، ورزش پس از بحران کرونا اهمیت بیشتری پیدا می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سرویس رسانه ای کمیته بین المللی المپیک (IOC)، توماس باخ با اشاره به اخبار روزهای گذشته رسانه های دنیا مبنی بر اختلاف این نهاد و دولت ژاپن جهت تامین خسارت ناشی از تعویق یک ساله المپیک 2020 گفت: IOC همچنان سهم خود را در هزینه های تعویق این رقابت ها طبق مفاد تفاهم نامه با دولت ژاپن خواهد پرداخت، هر چند ذکر دقیق این رقم بسیار سخت است اما می دانیم که باید بابت تعویق المپیک 2020 صدها میلیون دلار خسارت پرداخت کنیم.

رئیس کمیته بین المللی المپیک ادامه داد: شرایط کنونی قطعاً یک بحران طولانی و عمیقی در اقتصاد ایجاد می نماید و تاثیر آن روی ورزش در کشورهای دنیا مختلف خواهد بود. این مسئله بستگی به اهمیت دولت ها به ورزش به عنوان سرمایه بزرگ اجتماعی هنگام توزیع سرمایه دارد. ما باید دولت ها را به سهم بزرگ ورزش در سلامت اجتماعی و اقتصاد ملی متقاعد کنیم. آنالیز های مختلفی نشان می دهند که ورزش علاوه بر نقش مهم اجتماعی در اقتصاد ملی کشورها نیز تاثیرگذار است و باعث خروج دنیا از بحران می گردد.

توماس باخ اضافه کرد: پس از بحران کرونا سلامت جوامع نقش مهمتری ایفا خواهد نمود. ورزش و فعالیت جسمانی سهم بزرگی در رسیدن به این هدف دارند. بحران ویروس کرونا به ما می آموزد که سلامتی عمومی چه نقش مهمی برای غلبه بر این بیماری خواهد داشت. ورزش و فعالیت بدنی ارزان ترین ابزار مبارزه با این بیماری هستند. ما در این راستا می خواهیم قوانین جدیدی را با همکاری سازمان دنیای بهداشت ایجاد کنیم.

رئیس کمیته بین المللی المپیک در انتها گفت: گاهی ورزش تنها کاری است که جوامع دنیا را بدون توجه به پیشینه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی متحد می نماید. ورزشی نوعی از چسب است که مردم را به هم متصل خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1016

به "باخ: خسارت تعویق المپیک 2020 صدها میلیون دلار است، ورزش پس از بحران کرونا اهمیت بیشتری پیدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخ: خسارت تعویق المپیک 2020 صدها میلیون دلار است، ورزش پس از بحران کرونا اهمیت بیشتری پیدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید