ایلان ماسک 5 هزار خرس آبی را به فضا فرستاد!

به گزارش بانوی ایران، روز گذشته اسپیس ایکس یک محموله باری به وزن 7300 پوند و شامل 5 هزار خرس آبی و 128 ماهی مرکب به ایستگاه فضایی بین المللی برد.

ایلان ماسک 5 هزار خرس آبی را به فضا فرستاد!

به گزارش سی ان ان، روز گذشته اسپیس ایکس بیست و دومین مأموریت تأمین ذخایر ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد. این کپسول باری بیش از 7300 پوند ذخایر، آزمایش های علمی و فناوری را به مدار زمین برده است.

محموله مذکور روز شنبه به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد. در این محموله علاوه بر 5 هزار خرس آبی، 128 ماهی مرکب کوچک که در تاریکی می درخشند نیز وجود دارد.

قرار است آزمایش های علمی روی هر دو موجود، از جمله بررسی قدرت تحمل خرس های آبی در فضا، انجام شود. همچنین محققان می خواهند بدانند آیا نبود گرانش روی روابط همزیگری بین ماهی مرکب و میکروب های سودمند تأثیر گذار است یا خیر.

برخی دیگر از آزمایش های علمی که همراه این کپسول به فضا فرستاده شده اند، عبارتند از یک دستگاه اولتراساوند همراه، یک بازوی رباتیک که با استفاده از واقعیت مجازی کار می کند، بررسی سنگ های کلیه در فضا، مطالعه میکروبوم دهانی و غیره.

تعداد زیادی از آزمایش های ارسالی به فضا به دانشجویان تعلق دارد.

علاوه بر آنچه گفته شد، در این کپسول پنل های خورشیدی جدیدی نیز وجود دارد که سطح انرژی موجود در ایستگاه فضایی بین المللی را ارتقا دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1737

به "ایلان ماسک 5 هزار خرس آبی را به فضا فرستاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک 5 هزار خرس آبی را به فضا فرستاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید