افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران

به گزارش بانوی ایران، بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درحال حاضر کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول است اما پیش بینی می گردد که به تدریج بر غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران افزوده گردد.

افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران

به گزارش خبرنگاران، براساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا طی صبح امروز (2 خرداد) کیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران به دلیل شرایط مساعد جوی و پراکندگی آلاینده ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

در طول روز نیز بر تندی باد افزوده می گردد و شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می نماید. با این وجود وزش باد به نسبت شدید در بعضی ساعات بعد ازظهر سبب گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد می گردد و کاهش نسبی کیفیت هوا را به دنبال دارد.

با کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز و افزایش حجم ترافیک، افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در پاره ای از مناطق پرتردد پیش بینی می گردد.

تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (3 خرداد) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز و وزش باد موثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می گردد همچنین با وزش باد موثر تا اواخر وقت فردا پراکندگی آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 68 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 74 همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 1707

به "افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید