حمله مبارز ایرانی به افسر سابق نیروی هوایی آمریکا ، نبرد مرگ و زندگی امیر علی اکبری در شرق آسیا

به گزارش بانوی ایران، امیر علی اکبری با یاری علیرضا استکی روزهای جدیدی را آغاز نموده و این بار به سنگاپور می رود تا دومین برد پیاپی خود را به دست بیاورد.

حمله مبارز ایرانی به افسر سابق نیروی هوایی آمریکا ، نبرد مرگ و زندگی امیر علی اکبری در شرق آسیا

به گزارش خبرنگاران امیر علی اکبری بعد از دو شکست تلخ به سراغ علیرضا استکی رفت تا دوباره با او برای حضور در این مسابقات مهیا گردد. بازگشت دوباره امیر به رینگ مبارزه مهم ترین موضوع در ماه های گذشته بود و شاید هم اولین مأموریت علیرضا استکی برای کار کردن با امیر همین بود که با موفقیت همراه شد.

امیر علی اکبری اولین برد خود را در این سازمان با علیرضا استکی به دست آورد تا نشان بدهد که در چند سال گذشته مسیر را اشتباه رفته بوده و گرنه هنوز تمام نشده است. پیروزی که در مبارزه ای حرفه ای مقابل مائورو سریلی فایتر ایتالیایی مقتدرانه به دست آمد. بردی که بعد از دو باخت سنگین به دست می آمد و حالا مسیر جدیدی را پیش روی امیر علی اکبری قرار داده است.

حالا امیر باز هم از کمربند قهرمانی حرف می زند و می خواهد به بزرگترین آرزوی خودش در این ورزش برسد. او در کشتی فرنگی اگر چه به مدال طلای قهرمانی دنیا رسید اما نرفتن به المپیک او را در حسرت مدال المپیک گذاشت اما این بار می خواهد اگر قرار است با دنیای MMA خداحافظی کند با رسیدن به عنوان قهرمانی و رسیدن به کمربند باشد.

شرایط امیر علی اکبری قبل از فایت با حریف ایتالیایی به شکلی بود که اگر بازنده می شد دیگر این ورزش را ادامه نمی داد؛ رجحان قاطعانه امیر اما شرایط را تغییر داده و حالا او به همراه علیرضا استکی راهی سنگاپور می گردد تا این بار با حریفی از فلیپین روی رینگ برود و دومین مبارزه را هم در این کشور برگزار کند.

البته این بار امیر شرایط بهتری دارد و دیگر خبری از نگرانی های قبل مبارزه با فایتر ایتالیایی نیست. سه ماهی از مبارزه امیر با فایتر ایتالیایی می گذرد و در این مدت هم مدام تمریناتش را پیگیری نموده و حالا در برترین شرایط قرار گرفته است.

ضمن این که به لحاظ روانی هم شرایطش با سه ماه پیش قابل قیاس نیست و اعتماد به نفس از دست رفته را باز هم به دست آورده است. امیر بعد از ثبت دو شکست مقابل آناتولی مالیخین و کانگ جی وون به لحاظ روانی شرایط خوبی را نداشت اما حالا بعد از همکاری با استکی دوباره توانسته خودش را بازیابی کند و در مسیر پیروزی قرار بگیرد.

کار به جایی رسیده بود که حتی اگر مقابل مائورو سریلی ایتالیایی با ناک اوت پیروز نمی شد امکان داشت که او دیگر به این رقابت ادامه ندهد اما حالا با قدرت راهی سنگاپور می گردد تا دومین برد مهم خود را به دست بیاورد. براندون ورا حریف امیر از فلیپین اگر چه در کارنامه خود عناوین مختلفی دارد اما نمی تواند خیلی حریف سرسختی برای امیر باشد.

براندون ورا از سال 1997 و 1999 در نیروی هوایی امریکا خدمت نموده و از سال 2002 هم فعالیت خود را در این رشته آغاز نموده است. 16 برد را به دست آورده که 11 برد با ناک اوت بوده اما بعید است که بتواند این کار را جلوی امیر علی اکبری انجام بدهد. ورا 6 بار هم با ناک اوت باخته و حالا همه امید دارند که مقابل امیر برای بار هفتم ناک اوت گردد. او متولد ویرجینای امریکا است اما تابعیت فلیپین را هم دارد و الان هم در مانیل زندگی می نماید. به نظر این مسابقه خیلی هم آسان نیست

امیر علی اکبری به همراه علیرضا استکی دیشب تهران را به مقصد سنگاپور ترک کرد و تا زمان مسابقه هم یک هفته زمان دارد. شنبه هفته آینده یعنی 12 آذر مسابقه مهم امیر برگزار می گردد و می تواند یک پیروزی بزرگ را برای امیر رقم بزند. این ورزشکار فیلیپینی، قهرمان فعلی سنگین وزن رشته هنرهای رزمی ترکیبی در سازمان وان چمپیون شیپ محسوب می گردد.

او از سال 2002 میلادی به عنوان یک مبارز حرفه ای فعالیت دارد؛ اما قبل از ورود به این سازمان برای UFC و WEC مبارزه نموده و از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. او قهرمان گرند پریکس سنگین وزن WEC 2005 است و از این حیث دارای یک رکورد بسیار خوب است اما شاید تنها نکته منفی در رزومه او شرایط سنی اش باشد که 45 ساله است و شاید برای مسابقه در این سطح، سن خیلی بالایی باشد. این شاید به مهم ترین رویداد امیر هم تبدیل گردد و اگر بتواند این رقیب سرسخت را شکست بدهد، می تواند نامش را به عنوان برترین سنگین وزن این مسابقات ثبت کند؛ همان کری که سال 2019 خوانده بود. البته این مبارزه روی دیگری هم دارد و آن احتمال شکست امیر است.

اگر امیر علی اکبری این مبارزه را واگذار کند، شاید دیگر روی رینگ دیده نگردد. بنابراین، این مبارزه هم می تواند عنوان مرگ و زندگی را به خودش بگیرد. حالا این یک هفته که امیر در سنگاپور حضور دارد احتمالاً هر روز یک کری جدیدی منتشر می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 آذر 1401 بروزرسانی: 8 آذر 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2212

به "حمله مبارز ایرانی به افسر سابق نیروی هوایی آمریکا ، نبرد مرگ و زندگی امیر علی اکبری در شرق آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مبارز ایرانی به افسر سابق نیروی هوایی آمریکا ، نبرد مرگ و زندگی امیر علی اکبری در شرق آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید