از پرواز نامطمئن مظاهری تا اعتراض ساپینتو؛ برگزیده های هفته نخست لیگ برتر

به گزارش بانوی ایران، هفته نخست لیگ برتر ایران با اتفاقات جالبی همراه بود تا فصل نو فوتبال به این شکل کلید بخورد.

از پرواز نامطمئن مظاهری تا اعتراض ساپینتو؛ برگزیده های هفته نخست لیگ برتر

هفته نخست لیگ برتر ایران به کام سپاهان و گل گهر بود و مورایس هفته سختی را برای هموطن خود یعنی ساپینتو رقم زد. توقف پرسپولیس در مقابل تیم نفره سپاهان و شکست خوردن استقلال بعد از 30 هفته و ناکامی قربان بردیف در سیرجان از اتفاقات این هفته از مسابقات بود.

در ادامه به مرور پنج تصویر جالب از هفته نخست لیگ برتر ایران می پردازیم:

1. آخرین کوشش برای حفظ دروازه

احسان مرادیان در برابر تیم سابق خود تمام کوششش را به کار بست و در نهایت صنعت نفت در داربی خوزستان یک امتیاز به دست آورد. مرادیان بعد از شیرجه برای مهار توپ، از گوشه چشمان خود در حال دنبال کردن توپی است که به گل تبدیل نشد و دروازه اش بسته ماند.

2. اولین اعتراض ساپینتو به داور

شاگردان ساپینتو در برابر سپاهان یک نیمه نسبتا خوب و یک نیمه نه چندان خوب داشتند، اما بحث برانگیزترین صحنه بازی، اعلام نشدن پنالتی برای استقلال بود که سرمربی پرتغالی معتقد بود شاید جریان بازی عوض می شد. او بعد از بازی به سراغ بیژن حیدری رفت و اعتراض خود را به این اتفاق به اطلاع داور هم رساند.

3. پرواز نامطمئن مظاهری

کوشش های استقلال برای گشودن دروازه رشید مظاهری کافی نبود. هر چند مظاهری در برابر تیم و همبازی های سابق خود عملکرد چندان مطمئنی نداشت و دو، سه مرتبه نامطمئن ظاهر شد، ولی به لطف مدافعان سپاهان دروازه اش بسته ماند. در این صحنه هم او خروج نه چندان مطمئنی از دروازه تیمش داشت و توپ از او عبور نموده و نگاه مدافعان سپاهان و مهاجمان استقلال به سمت تور دروازه این تیم است.

4. ادامه مشکل گلزنی مهاجمان پرسپولیس

پرسپولیس با وجود خرید های بسیار و باکیفیت، در خرید مهاجم گلزن مسائل زیادی داشت. اگر چه خرید لوکادیا انجام شد، اما او در بازی اول حضور نداشت و مشکل گلزنی پرسپولیس با حضور عبدی و تمیروف، پا بر جا بود. یکی از خطرناک ترین موقعیت های پرسپولیس همین صحنه بود که عبدی ضربه مطمئنی به توپ نزد تا شاگردان یحیی دو امتیاز را در همین هفته اول از دست دهند.

5. هماهنگی پرکاس و سراج روی نیمکت صنعت نفت

رضا پرکاس و بهنام سراج، سرمربی و مربی صنعت نفت به طور همزمان یک دستور را به بازیکنان خود می دهند که یادآور حضور همزمان محمود فکری و صمد مرفاوی روی نیمکت استقلال است که گاهی دو دستور متفاوت را به بازیکنان خودی می دادند و هماهنگی زیادی با همدیگر نداشتند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: banoirane.ir شناسه مطلب: 2163

به "از پرواز نامطمئن مظاهری تا اعتراض ساپینتو؛ برگزیده های هفته نخست لیگ برتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پرواز نامطمئن مظاهری تا اعتراض ساپینتو؛ برگزیده های هفته نخست لیگ برتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید